Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Costa Brava - informace o oblasti

Za jednu z nejkrásnějších oblastí Španělska je považováno pobřeží s názvem Costa Brava, kde je možné si po většinu roku užívat hřejivého slunce a nádherných písečných pláží. Jde o nejsevernější část španělského středomořského pobřeží, která se táhne v délce cca 220 km od francouzských hranic až téměř k Barceloně.

Costa Brava neboli Divoké pobřeží je součástí Katalánska – jedné z celkem 17 autonomních španělských oblastí. Charakteristickým znakem této oblasti jsou strmé skalní útesy příkře spadající do vod Středozemního moře. Pobřeží je tak velmi členité, na některých místech se nachází téměř nekonečné rovné písečné pláže, jinde se do pevniny zakusují malebné zátoky a menšími romantickými plážičkami. Vše je doplněno svěže zelenými piniovými lesíky. Právě členité zátoky jsou velkým lákadlem pro milovníky potápění a šnorchlování. Nejen pro tyto, ale ještě mnohé další sporty jsou zde naprosto ideální podmínky.

Costa Brava je jednou z turisticky nejnavštěvovanějších oblastí Španělska, protože nabízí jak úžasné možnosti rekreace, tak i kvalitní služby a rozmanité okolí. O zábavu se starají také četné akvaparky s tobogány, skluzavkami a dalšími atrakcemi. Jejich návštěva potěší nejen děti, ale také jejich rodiče. Nejznámější letoviska na pobřeží Costa Brava jsou Lloret de Mar, Tossa de Mar, Blanes, Santa Susanna, Empuriabrava, L´Estartit, Platja d´Aro a mnohé další. Mezi těmito přímořskými centry neustále korzují vyhlídkové lodě nabízející poznávací plavby. Návštěvníci tak mají možnost poznat i jiné části pobřeží.

Costa Brava je tedy posetá převážně rušnými a velmi živými turistickými středisky, kde se dá okusit noční život plný španělského temperamentu. Najdete zde však také malé rybářské vesničky a ve vnitrozemí ukryté obce, v nichž se žije stejně, jako před desítkami let. Z hlediska historie a památek jsou zajímavé dvě městečka a to Tarragona, kde je k vidění románsko-gotický cisterciácký klášter Santes Creus a krásná katedrála. Celé město je obklopeno hradbami z předřímského období. Na Costa Brava byste neměli vynechat ani městečko Montserrat, kde byl v nadmořské výšce 1236 metrů postaven v 17. století klášter.

Costa Brava - Divoké pobřeží

Costa Brava - Divoké pobřeží

Costa Brava neboli Divoké pobřeží se táhne v délce cca 220 kilometrů podél severovýchodního pobřeží Španělska, v oblasti Katalánska. Jde o jednu z nejkrásnějších částí španělského pobřeží, kde se nádherné písečné pláže střídají se skalnatými útesy, o které se tříští vlny Středozemního moře. Každoročně sem za sluncem přijíždějí desetitisíce turistů.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Velký poznávací okruh Srí Lankou

Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera.Velký poznávací okruh Srí Lankou s návštěvou největší buddhistické slavnosti Esala Perahera a dvoudenním pobytem u Indického oceánu. Česká průvodkyně po celou dobu zájezdu a perfektní servis. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA