Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Asturie - španělské autonomní společenství

Asturie je španělská provincie, kterou na severu omývá Atlantický oceán. Je to krajina vesměs hornatá, a protože se kopce zvedají hned od oceánu, působí dojmem velehor i vrcholy, které mají třeba 800 m n. m. Asturie je na severu omývána Biskajským zálivem a z jihu obklopena vysokými horami Kantaberského masívu. Ve srovnání s rozpáleným jihovýchodním pobřežím předurčuje zdejší chladnější klima především k poznávání regionu. Přírodní krásy jsou soustředěny například v chráněné krajinné oblasti Somiedo, v národním parku Picos de Europa.

Národní park Picos de Europa je tvořen třemi vápencovými masívy. Rozkládá se na ploše zhruba 25 x 40 km, má průměrnou výšku 1 220 m. Má celou řadu "dvouapůltisícovek" (nejvyšší Torre Cerredo 2 648 m), hluboké průrvy a soutěsky, jimiž si prorazily cestu horské řeky, ledovcová jezera, ale také zalesněná údolí a louky. Tři sta milionů let trvalo, než Picos de Europa získaly svou dnešní podobu. Úchvatné horské scenérie lákají horolezce i turisty, četné jeskynní prostory jsou zase rájem pro speleology. Z nesmírného množství tras různé obtížnosti si tu každý najde tu svou.

Krajina, která je díky dostatečným srážkám zelená i v létě, je jednou z nejkrásnějších z celého Španělska. Najdete tu vysoké hory, hluboká údolí s průzračnými říčkami a potůčky, soutěsky a jeskyně. Na pobřeží jsou roztroušeny malé rybářské přístavy, mezi nimiž se táhnou pláže písčité i oblázkové. Koupání je spíše pro otužilce. Voda i v nejparnějších dnech málokdy překročí 20 °C.

Hlavním (správním) městem je Oviedo s několika paláci a prerománskými stavbami (kostel sv. Tirsa a další). Za návštěvu stojí stará rybářská vesnice Gijón s dochovanými římskými lázněmi. Po celé oblasti jsou roztroušeny typické stodoly nazývané paneras. K Asturii (Asturas)  stejně tak neodmyslitelně patří četné folklórní radovánky a festivaly.

Prehistorická Asturie

Prehistorická Asturie

Zapadlý kout severního Španělska, jehož pobřeží omývají vody Biskajského zálivu, uchovává neuvěřitelné krásy přírody. Z jihu chrání Asturii vysoké pahorky Kantaberského pohoří, díky jehož mohutným masivům odolala provincie v mnoha bojích svým nepřátelům, či svým uchvatitelům přinejmenším ztížila převzetí nadvlády a moci.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

MEXIKO - Velký okruh

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách Mexika - Teotihuacan, Mexico-City centrum, svatyně GUADALUPE, muzeum antropologie, Tula, město Chiapa de Corzo, Canyon Sumidero, Palenque a další. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA