Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Viladecavalls

Viladecavalls - informace o obci

Viladecavalls je malá obec s necelými 6 tisíci obyvateli, která je situovaná ve vnitrozemí Katalánska, v nadmořské výšce 275 metrů. Celá oblast kolem Viladecavalls je kulturně i historicky velmi významná a bohatá na památky. Blízkost Barcelony je navíc turisticky velmi přitažlivá.

Ve Viladecavalls nevynechejte návštěvu nádherného kostela Sant Pere nebo baziliky Sant Esperit. Zajímavé je také místní textilní muzeum, hrad Cartoixa de Vallparadis a věž paláce. Během pobytu ve Viladecavalls byste neměli vynechat ani přírodní chráněnou oblast Sant Llorens de Munt i l'Obac vzdálenou 15 km.

Městečko se v posledních letech stalo velmi populárním také díky své blízkosti k hoře Montserrat se známým klášterem.  V tomto benediktinském klášteře dnes žije asi 80 mnichů a je snad nejpopulárnějším klášterem v celém Španělsku.  Komplex už bohužel postrádá svou duchovní atmosféru, protože je ve velké míře přizpůsoben komerci. Každý den sem proudí davy a davy návštěvníků ze všech koutů Evropy. Lanovkou se odtud můžete dostat k poustevně San Joan a jeskyni Santa Cova.

Viladecavalls leží 37 km severovýchodně od Barcelony, která je stále se rozvíjejícím hlavním městem Katalánska. Ve městě se snoubí historie s moderní architekturou. V gotické čtvrti města – Barri Gótic najdeme paláce, katedrály a muzea. Nepřehlédnutelná a nejkrásnější je katedrála sv. Eulálie, která byla postavena ve 13. - 15. století na místě románské baziliky a je jedním z nejkrásnějších příkladů katalánské gotiky. Mezi nejmalebnější místa Gotické čtvrti patří Plaza del Rei (Náměstí krále) s Královským palácem, kde sídlila barcelonská hrabata.

Hlavní tepnou města je ulice La Rambla dlouhá 1500 metrů, která vede až k přístavu. Na konci této ulice ve Starém přístavu bylo vybudováno ohromné zábavní a nákupní centrum "Maremagnum", multikino "Imax" i jedno z největších oceanárií v Evropě s názvem "L´Aquárium". Ve čtvrti Eixample se nachází Gaudího nedokončené dílo, krásná a neobvyklá katedrála Sagrada Família. Katedrála se začala stavět v roce 1882, ale díky první světové válce byla stavba přerušena. V roce 1926 však Gaudí zemřel. V té době bylo dokončeno pouze průčelí Nativitat (Narození páně). V dnešní době je katedrála stále nedokončená a stala se symbolem celé Barcelony.

Gaudího památníkem je Casa Milà, což je činžovní blok postavený v letech 1906 – 1912. Na úpatí Mont Carmel nedaleko Sagrady Família je jedno z nejzajímavějších Gaudího děl – Parc Güell. Jde o jakési bludiště viaduktů, schodišť, laviček, fontán, sloupů a oblouků, což je Gaudího charakteristický styl. Při návštěvě Barcelony byste si toto místo rozhodně neměli nechat ujít.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA