Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

El Port de la Selva

El Port de la Selva - informace o letovisku

Na prosluněném španělském pobřeží Costa Brava se rozkládá tradiční rybářská obec El Port de la Selva, kde žije kolem 800 obyvatel. Ta se však s příchodem turistů začíná rozrůstat v poměrně živé turistické centrum poskytující vše, co návštěvník potřebuje ke strávení pohodové a ničím nerušené dovolené. Místní obyvatelé se zde živí převážně rybolovem, zemědělstvím a prací ve službách spojených s turistickým ruchem.

Letovisko je lemováno rozlehlou zátokou, která je ideální pro provozování nejrůznějších vodních sportů, především však pro windsurfing. Pobřeží se táhne až k mysu Cap de Creus a je tvořeno celou řadou větších či menších pláží, které jsou omývány průzračně čistou vodou Středozemního moře. Pláže jsou převážně písečné a za menší poplatek si na nich můžete pronajmout lehátka a slunečníky. Na své si zde přijdou také milovníci potápění a šnorchlování, jelikož se pod mořskou hladinou ukrývá velmi pestrý podmořský svět.

V samotném centru obce najdete spoustu restaurací, barů, obchůdků a krámků se suvenýry i základním zbožím. Na pobřeží je sportovní a rybářský přístav, v jehož okolí je rozeseto množství restaurací specializujících se na rybí pokrmy a plody moře.

Nejvýraznější památkou obce je zámek San Salvador situovaný na kopci nad městem. Poskytuje nádherný panoramatický výhled na široké okolí. Další historicky cennou stavbou je klášter Monasterio de San Pere de Rodes.

Pokud budete chtít poznat ještě další zajímavá místa tohoto kraje, vydejte se například do 9 km vzdáleného letoviska Cadaqués nebo 15 km vzdáleného Figueres. Z El Port de la Selva je zajištěno pravidelné autobusové spojení po kvalitních silnicích. Pokud máte k dispozici osobní automobil, můžete se vydat také do o něco vzdálenějších měst, jako je třeba Barcelona nebo Girona.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA