Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Monells

Monells - informace o obci

Na severovýchodě španělského regionu Girona se rozkládá malá, ale historicky velmi významná vesnička Monells. Najdeme ji ve vnitrozemí, asi 25 km od pobřeží Costa Brava, v autonomní oblasti Katalánsko. Trvale zde žije jen něco málo přes 300 obyvatel, z nichž většina se živí zemědělstvím, chovem dobytka a někteří dnes také prací v turistickém ruchu.

Jestliže navštívíte tuto kouzelnou vesničku, hned na první pohled vás uchvátí její středověké jádro, které bylo pro svou jedinečnost zapsáno na Seznam světového dědictví UNESCO. Organizace Unesco se postarala o jeho rekonstrukci, proto je dnes považováno za architektonický skvost.  V centru se rozprostírá krásné historické náměstí se sloupy, úzkými uličkami, kamennými domy a kostely. Najdete zde dokonce i palác, který byl přebudován na hotel a jezdecké centrum. Pokud máte rádi luxus, navštivte exkluzivní restauraci čtyřhvězdičkového hotelu Arcs de Monells, kde podávají tradiční katalánské a středomořské pokrmy.

Původně vesničce dominoval mohutný středověký hrad, ze kterého se však do dnešních dní dochovaly jen trosky. Monnels je typicky empúrijská vesnice, v jejímž okolí se rozkládá nádherná prosluněná a kopcovitá krajina lákající k pěším výletům. Centrum však kromě architektonických památek nabízí také možnosti nákupů a zábavy. Najdete zde supermarket, obchody, restaurace, bary i diskotéku. Nedaleko centra města se nachází několik ubytovacích zařízení, z nichž některé jsou staré usedlosti, které byly přebudovány na příjemné penziony či hotýlky. Ubytovat se můžete třeba v domě Casa Padrina, kde je vám k dispozici zahrada, garáž, nedaleké koupaliště, obchody i autobusová zastávka.

Jestliže chcete poznat další zajímavá místa v oblasti, vydejte se autobusem nebo zapůjčeným autem na výlet. V okolí Monells je spousta věcí, které stojí za vidění. Navštivte například vyhlášené pláže Costa Bravy, města Girona nebo Barcelona.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA