Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Calonge

Calonge - informace o letovisku

Na severovýchodě regionu Girona se rozkládá krásné venkovské městečko Calonge. Žije zde okolo 6 tisíc obyvatel, jejichž zdrojem obživy je z převážné části cestovní ruch, zemědělství a rybolov. Calonge je situováno na prosluněném pobřeží Costa Brava, jeho největším lákadlem je tedy krásná 2 km dlouhá písečná pláž. Věnovat se zde tak můžete vodním sportům, jako je plachtění, surfování, vodní lyžování, jízda na vodních skútrech a mnoho dalšího.  Pláž má pozvolný vstup do moře, rádi ji proto využívají rodiny s malými dětmi a nepříliš zdatní plavci.

V centru města na návštěvníky čeká spousta restaurací, kaváren, barů i obchodů. O zábavu se postarají diskotéky, noční podniky a kluby s živou hudbou. Calonge je tvořeno dvěma městskými částmi – středověkou vesničkou a moderním přímořským letoviskem. Starému historickému jádru dominují pozůstatky hradu, který byl vybudován ve 13. století. Dochovaly se především jeho věže a mohutné hradby. V centru stojí ještě zámek a radnice z 11. století, kde se pravidelně na přelomu července a srpna koná festival klasické hudby. Calonge je moderní turistické středisko, které nabízí vše, co můžete ke skvělé dovolené potřebovat.

Okolí Calonge je ideální pro pěší turistiku, krajina je porostlá piniovými lesy a lesy korkových dubů. Letovisko má zajištěno pravidelné autobusové spojení s okolními městečky jako je Palamós, St.Antoni de Calonge nebo do přírodního parku Les Gabarres. Milovníci golfu se mohou vydat do městečka Pals, které je proslaveno skvělými golfovými hřišti s 18 jamkami. Pokud máte k dispozici auto, můžete se vypravit i do 40 km vzdálené Girony nebo 105 km vzdálené Barcelony.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA