Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Llansa

Llansa - informace o letovisku

Llansa je malá rybářská obec nacházející se na pobřeží Costa Brava, která oplývá bohatou historií. První zmínky pochází již z desátého století, od té doby se zde vystřídalo několik kultur, které po sobě zanechaly výrazné stopy. Dokladem této pestré historie je například krásný románský klášter Sant Pere de Rodes, který patří mezi nejvýznamnější památky, a jeho návštěvu byste si rozhodně neměli nechat ujít.

Llansa je situována na severovýchodě regionu Girona, ve španělském Katalánsku. Pomalu se proměňuje ve významné a stále oblíbenější turistické centrum severního pobřeží Pyrenejského poloostrova. Pláže se táhnou směrem na východ od letoviska, kde jsou zakončeny výběžkem Cap de Creus. Na své si zde přijdou zejména milovníci koupání, sluníčka a relaxace u vody. Aktivnější jedinci se samozřejmě mohou věnovat vodním sportům, vyzkoušet si surfování, potápění nebo šnorchlování.
Pláže jsou zde písečné, oblázkové, ale také skalnaté. Za malý poplatek si můžete pronajmout lehátka a slunečníky. Z dalších sportů vám Llansa může nabídnout tenis, minigolf nebo plážový volejbal.

V samotném centru obce čekají na své hosty četné restaurace s rybími a dalšími specialitami, bary i kavárny. O večerní zábavu se vám postarají diskotéky a noční kluby. Nakoupit si můžete v supermarketu nebo v některém z menších obchůdků se základním zbožím. Jelikož je Llansa i rybářským přístavem, každý den se zde koná rybářský trh.

V Llanse je turistický přístav Port de Llansa ležící přímo na pobřeží, který oplývá písečnou pláží, rybářským a lodním přístavem. Vystavěno zde bylo mnoho letních bytů, řada restaurací, které jsou v těsné blízkosti pláže a pobřežní promenády. Přesto není Llansa tolik přelidněná a rušná jako letoviska nacházející se na jižní části Costa Bravy.

Z Llansy je zajištěno pravidelné autobusové spojení s ostatními letovisky, jako je například 24 km vzdálené městečko Figueras. Zajímavým výletem může být také návštěva o něco vzdálenější Girony nebo Barcelony. V místě se nachází také vlakové nádraží.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA