Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Palamós

Palamós - informace o letovisku

Na severovýchodě regionu Girona najdete poměrně živé městečko Palamós, které je lemováno rozlehlou chráněnou zátokou. Palamós je původně rybářské městečko, ale pravidelné rybí trhy se zde konají i dnes. Žije zde kolem 14 tisíc obyvatel, jejichž zdrojem obživy je kromě rybolovu také zemědělství a nově i práce v turistickém ruchu. Obec dnes nabízí příjemnou a kosmopolitní atmosféru. Proto je ideální pro skvělou rodinnou dovolenou.

Zátoka je lemována krásnou několikakilometrovou písečnou pláží, kde se můžete věnovat nejrůznějším vodním sportům. Vyzkoušejte například surfování, paragliding, jízdu na vodních lyžích, skútrech nebo šlapadlech. Ve zdejší průzračně čisté vodě Středozemního moře si na své přijdou i milovníci potápění a šnorchlování. Pláž má navíc pozvolný vstup do moře, což ocení hlavně rodiny s malými dětmi a nepříliš zdatní plavci. Za malý poplatek je možné si pronajmout lehátka i slunečníky.

Centrum města se rozkládá kolem kostela Santa Maria del Mar, který je nejvýznamnější církevní stavbou. Nad městem se tyčí také mohutný středověký hrad Sant Esteve. Dokladem o dávném osídlení města jsou iberské pozůstatky z 6. století, nacházející se na pláži Castell. Krásný výhled na hlavní pláž se nabízí z vyhlídky Placa Murada, sportovní přístav můžete zase sledovat z vyhlídky Mirador del Pedro. Na sever od města najdete ještě další nádherné pláže, například Platja de la Fosca a Platja Del Castell.

Městečko je známé svými vyhlášenými restauracemi, které lákají na vynikající rybí speciality a plody moře. Palamós je velmi pěkným a příjemným letoviskem, které poskytuje turistům dostatečné zázemí v podobě ubytovacích, stravovacích a zábavních zařízení. Najdete zde supermarkety, obchody, bary, diskotéky, noční kluby s živou hudbou a dokonce i kino. Sportovně založení jedinci mohou využívat tenisové či golfové hřiště s 18 jamkami.

Z Palamós je zajištěni pravidelné autobusové spojení do okolních letovisek i vzdálenějších měst. Navštívit tak klidně můžete městečko Platja d´Aro, Calonge, Palafrugell, Pals nebo větší města jako je Girona (45 km) či Barcelona (110 km).

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA