Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

La Morera del Monsant

La Morera del Monsant - informace o obci

Vnitrozemská vesnice La Morera de Montsant se rozkládá v provincii Priorat, na úpatí hory Seyalets, v nadmořské výšce 743 metrů. Vrchol hory se nachází až ve výšce 1115 metrů nad mořem. Tato provincie je jednou z nejstarších vinařských oblastí v Katalánsku, které se proslavila svým kvalitním, silným a poměrně dost alkoholicky bohatým červeným vínem. 

Díky tomu, že kvašení vína v Priorat pokračuje až do 18 % alkoholu, stalo se jakýmsi světovým unikátem. Kvůli tomu také patří mezi nejdražší vína ve Španělsku, vyrábí se v kvalitě Crianza, Rezerva a Gran rezerva. Vína mají velmi tmavou barvu a voní po ostružinách. La Morera de Montsant je tak jedním z míst, kde se tato vína ve velkém produkují a většina zdejších obyvatel se živí vinařstvím již po několik století.

S rozvojem cestovního ruchu se v obci začaly stavět restaurace a hotely, což podporuje rozvoj podnikání a zabraňuje odchodu obyvatel. Otevřeno zde bylo také několik soukromých vinných sklepů.

Nejvýznamnější památkou obce je románský kostel, který před nedávnem prošel rozsáhlou rekonstrukcí. Najdete zde také pozůstatky středověkého hradu z 12. století. Ke konci 16. století sloužily sklepní prostory hradu jako vězení. V roce 1954 byly kameny z jeho zdiva použity na opravu městských ulic.

V blízkosti La Morera de Montsant se nachází spousta dalších historicky zajímavých míst. Jedním z nich je například vesnička Escaladei, kde stojí pozůstatky prvního kartuziánského kláštera ve Španělsku. Byl založen roku 1194 králem Alfonsem II. a postupem času se stal nejbohatším klášterem v Katalánsku.

Hrál také důležitou roli při vzniku dalších španělských a portugalských klášterů. Stal se centrem kultury, umění a duchovního života. V meditacích, modlitbách a čtení duchovních textů zde žilo mnoho mnichů, jejichž ostatky byly uloženy na hřbitově v La Cartoixa. Během 19. století byl klášter zničen a do dnešních dní se z něj dochovaly jen trosky.

Další zajímavou lokalitou je například klášter Bonrepós. Sportovně založení jedinci jistě ocení možnosti pěší turistiky a vyjížďky na koních v oblasti pohoří Serra de Montsant. La Morera de Monsant je známá také dobrou kvalitou vody a velmi čistým vzduchem. Je zde dokonce i veřejné koupaliště.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA