Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Valencijské společenství

Jedno ze 17 autonomních společenství Španělska nese název Valencijské společenství. Jméno získalo po svém hlavním městě – Valencii. Společenství nabízí každému něco – příjemné pláže, pomerančovníky v nížinách, říční údolí i hory pokryté lesy. V pobřežních vodách jsou ostrůvky.

Místní pláže jsou vyhledávány především pro svou čistotu, krásu a vysokou kvalitu nabízených služeb.

Území je rozděleno do třech provincií: Valencia, Castellón a Alicante.

Nejznámějším městem provincie Valencia je stejnojmenné hlavní město. Užívat příjemného sluníčka a písečných pláží si můžeme na nádherných plážích. Milovníci historie budou nadšeni z řady historických památek. Římané zde po sobě zanechali mnoho staveb, z nichž do dnešní doby zbyly bohužel jen zříceniny. Velice zachovalá je naopak budova, kde se dříve prodávalo hedvábí - Llotja de la Seda, která již je na seznamu UNESCA.  Nejen rodiny s dětmi nepohrdnou návštěvou Bioparcu. Jedná se v podstatě o zoo ve Valencii, která se však snaží co jak nejlépe napodobit přirozené prostředí zvířat.

Další provincie nese název Castellón či Castelló. Na tomto nejmenším ze tří Valencijských společenství se snoubí horská krása s křišťálovou čistotou moře. Ve městě Benicasim se každoročně koná festival Festival Internacional de Benicàssim.

Poslední provincií je Alicante, které láká především na své nádherné pláže. Pláž Costa Blanca – Bílá pláž je jednou z nejoblíbenějších pláží země. Pláže jsou písečné až oblázkové. Najdeme zde malé zátoky pro ty, kteří mají raději klidnější relaxaci, strmé útesy i pláže se vším komfortem. Pobřežní destinace jako Dénia, Alicante či Calp a vnitrozemská města jako Elche či Orihuela nabídnou každému něco – odpočinek, možnost sportovních aktivit či kulturní vyžití. Na výlet se můžeme vydat rovněž do některé z krápníkových jeskyní. Oblíbeným letoviskem provincie je Benidorm. Město je obklopeno horami a díky tomu je zde velice stabilní počasí. Kvalitní nabídka ubytování spolu s nádhernými plážemi z něj skutečně tvoří skvělé místo pro dovolenou. Z Benidormu se můžeme vydat do zábavního parku Terra natura, ohromného vodního parku Aqualandia či k starobylé pevnosti Guadalest.

Kvůli velice příjemným teplotám a stálému větru je Valencijské společenství skvělým místem pro plachtění a další vodní sporty. Golfisté si jistě vyberou z nabídky více jak 32 kvalitních golfových hřišť, která jsou navrhnuta špičkovými designéry a nacházejí se v blízkosti moře anebo jsou obklopena horskými štíty.

Valencijské společenství nabízí také zábavu a slavnosti. Tou nejznáměji jsou asi Las Fallas konající se v březnu. Tyto oslavy příchodu jara jsou skutečně velmi bujaré. V jednotlivých částech města jsou instalovány papírové karikatury – „fallas“. Známá je také rajčatová bitva – „tomatina“.

Valencie na druhou

Valencie na druhou

SOUTĚŽNÍ ČLÁNEK - V minulém roce jsem se i já zařadila do dlouhého zástupu nadšenců, kteří objevili fotografickou aplikaci Instagram. Jeden z filtrů, kterými je možné snímky upravit, nese název Valencia. A tak jsem během návštěvy tohoto španělského města v dubnu loňského roku fotila jejich magická zákoutí právě jen s tímto filtrem, téměř bez následných úprav.

celý článek

 

Costa Blanca - Bílé pobřeží

Costa Blanca - Bílé pobřeží

Jednou z nejvíce navštěvovaných částí Španělska je oblast Costa Blanca, tedy v překladu Bílé pobřeží. Panuje zde jedinečná středomořská atmosféra, příjemné klima, k vidění jsou nádherné přírodní scenérie a idylku završují skvělé možnosti rekreace. Podél pobřeží dlouhého 218 kilometrů se táhnou nádherné pláže.

celý článek

 

Elche - palmové srdce Evropy

Elche - palmové srdce Evropy

Palmy jsou již téměř neodmyslitelnou součástí bělostných písečných pláží a osamělých ostrovů uprostřed oceánu. Pohled na tyto elegantní obry rostlinné říše vyvolá v nejednom z nás pocit dokonale strávené dovolené. Chceme-li alespoň chvilku spočinout v jejich stínu, nemusíme však jezdit až do vzdálených exotických končin.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

MEXIKO - Velký okruh

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách Mexika - Teotihuacan, Mexico-City centrum, svatyně GUADALUPE, muzeum antropologie, Tula, město Chiapa de Corzo, Canyon Sumidero, Palenque a další. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA