Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

L'Estartit

L'Estartit - informace o letovisku

L´Estartit je poměrně nové letovisko, které se pomalu buduje z původní rybářské vesnice. Najdeme jej na pobřeží Costa Brava, asi jen 60 km od francouzských hranic. Už teď je zde během hlavní sezóny docela rušno, vybrat by si jej proto měli spíše mladší turisté toužící po bujarém nočním životě a nikdy neutuchající zábavě.

Největším lákadlem letoviska je 6 km dlouhá písečná pláž, která byla vyhlášena jednou z nejlepších na celém pobřeží. Díky pozvolnému vstupu do moře je ideální pro rodiny s malými dětmi, ale bez problémů se zde vydovádí i náročnější plavci. Pláž ohraničují ostré pobřežní útesy nacházející se pod vrcholem Montegri. Z vodních sportů zde můžete vyzkoušet plachtění, surfování, vodní lyžování, jízdu na vodních skútrech, parasailing nebo rybaření. Za malý poplatek je možné si na pláži pronajmout lehátka a slunečníky.

V okolí se rozprostírá krásná a nedotčená příroda, která láká k pěší turistice. Příjemné jsou také procházky kolem řeky Ter. L´Estartit nabízí spoustu zajímavých aktivit. Na své si zde přijdou především milovníci golfu, kterým je k dispozici prostorné hřiště. Oblast je protkána množstvím cyklistických stezek, stačí si jen půjčit kolo a vyrazit na výlet.

Nejvíce ze všech zde budou ale asi nadšeni milovníci potápění. V L´Estartitu mají totiž jedinečnou možnost prozkoumávat četné podmořské jeskyně a tunely, jako třeba Dofi Nord, Sardina, Vaca či Pedrosa. Navíc se na dohled od letoviska nachází ostrovy Islas Medes, jejichž okolní vody jsou plné pestrobarevného podmořského života. Vyskytují se zde vzácní a druhově velmi rozmanití živočichové, kteří jsou přísně chránění. Oblast ostrovů byla v roce 1990 vyhlášena největší přírodní rezervací ve Středozemním moři. Rozkládá se totiž na ploše 23 hektarů a zahrnuje 7 ostrovů vápencového původu: Meda Gran, Meda Petita, el Medellot, Carall Bernat, Ferrenelles, Tascons Grossos a Tascons Petits. Lidé, kteří chtějí tuto oblast navštívit tak musí dodržovat předpisy na ochranu přírody.

V blízkosti ostrovů se pod mořskou hladinou nachází 132 metrů dlouhý vrak Reggio Messina. Ten zde byl potopen v roce 1992 jako atrakce pro potápěče.  Byl však špatně umístěn a během bouře se rozlomil na 3 části.  Reggio Messina však není jediným vrakem, který se v této oblasti nachází. Pod vodou se ukrývá ještě vrak El Marmoler. Tento 47 metrů dlouhý vrak patří k nejzachovalejším na Costa Bravě. Potopil se v roce 1971 poté, co loď narazila na pobřeží mezi přístavem L'Escala a Punta Trencabarcos. V útrobách vraku stále leží mramor, který loď převážela.

V okolí je možné navštívit známá města jako Figueras, bydliště Salvatora Dalího s muzeem, středověkou vesničku Pals, městečko La Bisbal, proslulé svou keramikou nebo město Palamos. Pokud máte k dispozici auto, můžete se vydat i do vzdálenějších koutů, jako je třeba 140 km vzdálená Barcelona nebo město Girona.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA