Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Palafrugell

Palafrugell - informace o letovisku

Obchodní, průmyslové a poměrně rušné město Palafrugell se nachází v proslulé turistické destinaci Costa Brava. Je důležitým dopravním uzlem, který poskytuje velmi dobré spojení s okolními letovisky. Kvalitní turistická infrastruktura z něj dělá velmi oblíbené místo pro dovolenou. Město má rovněž velmi dobře zachovalé historické jádro a nejlepší dobou pro jeho návštěvu je nedělní dopoledne, kdy se zde konají tradiční trhy.

Palafrugell je situován na severovýchodě regionu Girona, ve španělské autonomní oblasti Katalánsko. Město se stalo důležitým nákupním a správním střediskem pro blízká přímořská rekreační centra jako je Callela de Palafrugell, Playa de Callela, Llafranca a Tamaríu. Do každého z těchto středisek se můžete vypravit pravidelnými autobusovými spoji.

Palafrugell se v roce 1897 stal rodištěm slavného spisovatele Josepa Pla, který ve svých dílech popisoval zdejší malebnou krajinu, obyvatele a zvyky tohoto regionu. Pokud se o spisovateli chcete dozvědět více, můžete navštívit jeho zajímavé muzeum. Na počátku 20. století bylo město známé jako centrum korkařského průmyslu.

V centru městečka najdete vše, na co si jen vzpomenete. Jsou zde supermarkety, obchody se značkovým zbožím i malé krámky se suvenýry a potravinami. Na dobré jídlo si zajděte do některé z místních restaurací a na skleničku dobrého vína do baru. O večerní zábavu se postarají diskotéky, noční podniky a kluby s živou hudbou. Mezi nejvýznamnější památky Palafrugellu patří 2 kostely – pozdně gotický kostel sv. Martina pocházející z 15. století a novější barokní kostel de los Dolores. Návštěvníci mohou navštívit mořské lázně, kde mají možnost vyzkoušet některý z vodních sportů nebo navštívit vynikající místní restaurace.

Pokud máte k dispozici auto, vydejte se na výlet do města Girona nebo do trochu vzdálenější Barcelony. Asi 5 km jižně se na skalnatém mysu jižně od Calelly rozkládá zajímavá botanická zahrada v Cabo Roig. Vstup do ní je však pouze se svolením majitele nedalekého zámečku. Milovníci golfu si ho mohou zahrát na 8 km vzdáleném hřišti Pals.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA