Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Torroella De Montgri

Torroella De Montgri - informace o letovisku

Na turisticky hojně navštěvovaném pobřeží Costa Brava leží malebné historické město Torroella de Montgrí, které je ze severu chráněno dlouhým skalním útvarem Montgrí Massif, jehož vrcholu dominuje starověký hrad a pevnost Montgrí. Městečko je z historického hlediska velmi atraktivní a je tak častým cílem mnoha výletů.

Španělské pobřeží Costa Brava láká návštěvníky na příznivé klima, stálé slunečné počasí, pěkné pláže, teplé Středozemní moře, pestré možnosti zábavy a poznávání. A právě Torroella de Montgrí je ideální destinací, kde můžete spojit koupání v moři s poznáváním španělské historie, kultury a tradic. Nachází se asi 7 km vzdušnou čarou od Středozemního moře, takže na pláže to není nijak daleko. Pokud máte k dispozici auto, můžete v mořských vlnách dovádět za pár minut. Také máte možnost využít pravidelného autobusového spojení, které má městečko s pobřežními letovisky. 

Torroella de Montgrí se může pochlubit krásným historickým jádrem a je obklopeno pozůstatky středověkých hradeb. Návštěvu místních památek byste si neměli nechat ujít, stejně tak jako prohlídku muzea Gala Dalí Castle. Pro mnoho místních, ale i zahraničních návštěvníků je oblíbeným dnem pondělí, protože se zde konají tradiční trhy s nabídkou čerstvých potravin z lokální produkce. Městečko se proslavilo také restauracemi, které nabízí ochutnávky místních delikates a tradičních španělských jídel. Samozřejmě byste měli okusit i místní točené pivo. K odpočinku lákají městské parky plné zeleně a klidu.

Torroella de Montgrí je poměrně levnou destinací i co se týče ubytování. Nenajdete zde žádné předražené hotely, ale spíše rodinné hotely a penziony nabízející ubytování se slušným poměrem ceny a služeb. Kdo má zájem, může se ubytovat také v kempu, tím nejznámějším je kemp Ter. Laciné ubytování seženete rovněž v chatové osadě, která se rozkládá asi 7 km od centra.

Celá lokalita, v níž se Torroella de Montgrí nachází, nabízí spoustu možností zajímavých výletů. Nedaleko byly vystavěny vodní parky Aquabrava Waterpark a Aquadiver Waterpark se spoustou skluzavek, tobogánů, vlnobitím, víry, proudy a samozřejmě obchody a restauracemi. Na své si zde přijdou také milovníci golfu, nedaleko Torroella de Montgrí bylo totiž vybudováno 18 jamkové golfové hřiště par 72 s názvem Serres de Pals. Během hry jste obklopeni nádhernou přírodou a nabízí se vám krásné výhledy na nedalekou přírodní rezervaci. Serres de Pals bylo otevřeno v roce 2000 a je dílem Ramóna Espinosy. Je ideální pro začínající i pokročilé hráče, kteří chtějí vylepšit techniku své hry. Součástí golfového areálu je klubovna pocházející z 19. století. Asi 6 km od Torroella de Montgrí je vzdáleno město Playa de Pals, 4 km odtud leží známé letovisko L´Estartit a do Barcelony je to 150 km daleko. Letiště v Gironě je vzdáleno 40 km. 

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA