Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Viladamat

Viladamat - informace o letovisku

Viladamat je malá vesnička ležící na pobřeží Costa Brava, asi jen 5 km od Středozemního moře. Rozkládá se v regionu Girona, v blízkosti letovisek  L´Escala a Empuries. Turisté si Viladamat oblíbili zejména kvůli zajímavému architektonickému stylu, které jej zdobí. Jde o jeden z nejvýznamnějších stavebních stylů Emporda z 16. století.

Velmi cenné je například náměstí Del Aceite nebo A la Lana, kde najdeme množství historicky a architektonicky cenných staveb. Náměstí jsou navíc lemována příjemnými kavárnami a vinárnami, kde si můžete ve stínu platanů vychutnat chutný nápoj a pohodovou atmosféru obce.

Viladamat má velmi výhodnou polohu nedaleko městských aglomerací sousedních letovisek a lákavá je zároveň blízkost pláží. Sportovně založení jedinci si mohou vyzkoušet celou řadu vodních i klasických sportů. Umožněno je zde potápění, plachtění, surfování, hraní golfu na 18 jamkovém hřišti, minigolfu, tenisu a na své si zde přijdou i vášniví rybáři.

Návštěvníkům je v obci k dispozici snad vše potřebné ke strávení pohodové dovolené. Najdou zde supermarket, obchody, butiky s oblečením, skvělé restaurace, bary, diskotéku, večerní zábavu i pamětihodnosti. V obci dnes žije kolem 400 obyvatel, jejichž zdrojem obživy je především zemědělství, chov dobytka a v poslední době také turistický ruch.

Z Viladamat jezdí pravidelné autobusové linky do dalších letovisek a městeček v okolí. Navštívit tak můžete kupříkladu Figueres, L´Escala či Empuries. O něco vzdálenější je pak Barcelona nebo historická Girona.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA