Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Begur

Begur - informace o letovisku

Begur je snad nejluxusnějším letoviskem na pobřeží Costa Brava. Město bylo vystavěno na kopci a působí harmonickým dojmem. Jeho tradiční španělský ráz dokonce nenarušila ani moderní zástavba hotelů.  Begur je situováno v provincii Girona na jihu Španělska a jeho návštěva je pro mnoho lidí nezapomenutelným zážitkem.

Dominantou města je zřícenina malého kamenného hradu pocházejícího z přelomu 15. a 16. století. Kromě něj se ve městě nachází mnoho dalších zajímavých architektonických památek, prohlédnout si můžete kupříkladu židovskou čtvrť, turecké lázně nebo katedrálu. V okolí se rozprostírají zalesněné kopce a nedotčená příroda lákající k procházkám. Begur je tak právem považováno za jedno z nejkrásnějších míst v této části Španělska.

Milovníci vodních sportů zde najdou ideální podmínky pro paragliding, windsurfing, jízdu na vodních lyžích či skútrech. Díky skvělým potápěčským revírům si zde na své přijdou také potápěči nebo vyznavači šnorchlování. Sportovně založení jedinci mohou využít zdejší tenisové kurty, minigolf nebo se projet na kolem po některé z četných cyklostezek. Golfové hřiště Golf Playas de Pals je vzdáleno asi 10 km.

Pobřeží je lemováno písčitými plážemi, vytvořily se i romantické zátoky lemované borovicovými lesy. Pláže mají pozvolný vstup do moře, což ocení hlavně rodiny s malými dětmi a začínající plavci. Za malý poplatek je možné si zapůjčit lehátka a slunečníky. Břehy jsou omývány průzračně čistou a teplou vodou Středozemního moře.

V okolí Beguru můžete navštívit ještě další zajímavá místa. Asi 4 km odtud se nachází například turistická chata Aiguablava, vesnička Esclanya s kostelem z roku 1280, četné kempy nebo zachovalé město Palafrugell, kde se pravidelně konají nedělní trhy. Jestliže máte k dispozici auto, můžete navštívit i vzdálenější města, třeba Gironu, L´Estartit nebo Barcelonu.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA