Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lladrós

Lladrós - informace o obci

Na severu španělského Katalánska se v blízkosti hranic s Francií rozkládá malá horská vesnička Lladrós, která je doslova rájem pěších turistů.  Okolní rozmanitá horská krajina poskytuje nepřeberné možnosti aktivního vyžití. Obec láká k návštěvě jak v letních, tak i v zimních měsících.

V létě zde můžete podnikat nejrůznější pěší i cyklistické výlety, horské túry, věnovat se horolezectví, raftingu, paraglidingu či rajtování. Navíc můžete podniknout skvělé relaxační procházky do okolí. V zimě je Lladrós vyhledáváno lyžaři, kteří míří do nedalekého lyžařského střediska v Tavascánu.

Údolní stanice je zde situována v nadmořské výšce 1750 metrů. Lyžařům i snowboardistům je zde k dispozici 5 sjezdových tratí nejrůznějších náročností. Celkově si můžete zalyžovat na 5 km sjezdovek. O přepravu lyžařů na svahu se starají 2 sedačkové lanovky. Nachází se zde také lyžařská škola i školka pro ty nejmenší, škola snowboardingu, norského a alpského lyžování. Zkrátka nepřijdou ani milovníci běžek, pro ně je zde připraveno 17 km upravovaných tratí. Kromě lyžování si v Tavascánu můžete užívat nejrůznějších dalších druhů zimních sportů.

Dalšími zajímavými lyžařskými středisky v okolí jsou například Super Espot (35km) nebo Port Ainéí (30 km). Asi 8 km od Lladrós je vzdáleno městečko Llavorsí, které se proslavilo pravidelnými soutěžemi ovčáckých psů. Tyto soutěže se konají tradičně 26. července a staly se už jakýmsi místním svátkem.

V blízkosti Lladrós se rozprostírá Národní park Aigüestortes i Estany de Sant Maurici, který je skvělým cílem pro pěší turisty. Park se rozkládá na ploše 10 230 ha, ale přístupná je z něj pouze polovina. Tento park je jedním z nejkrásnějších v Pyrenejích a jsou pro něj typická četná jezera, kterých na jeho území napočítáte až 80. Také název parku by se dal přeložit jako „klikaté vodní toky“ nebo „kroutící se voda“. Park je jakousi směsí, kde najdete jak ledovcová jezera, vodopády, prudké řeky, ale také vysoké žulové vrcholy porostlé borovicemi a jedlemi.

Během návštěvy tohoto národního parku nevynechejte úzkou soutěsku Estret de Collegats, kudy protéká divoká řeka Noguera. Zajímavá je rovněž skalní stěna Roca de l´Argentaria zdobená ledovými krápníky. Pokud patříte mezi jedince, kteří rádi zdolávají horské vrcholy, můžete změřit své síly například s horou Pico de Comaloformo, Besiberri Norte, Besiberri Sur či Punta Alta, které dosahují nadmořských výšek přes 3000 metrů. Nejznámějším a také nejvyhledávanějším vrcholem respektive dvojvrcholem jsou však Los Encantados s výškou 2738m a 2747m. Tento vrchol je také nejfotografovanějším objektem celých Pyrenejí. Přímo pod ním se rozkládá jezero Estany Sant Maurici, které je napájeno říčkou Escrita.

Národní park Aigüestortes i Estany de Sant Maurici je doslova protkán turistickými stezkami všech možných délek a náročností, stačí si jen vybrat dle vlastního uvážení. Ať se vydáte kterýmkoliv směrem, jistě budete ohromeni pohádkově krásnou krajinou, která vás bude obklopovat. Důležitými administrativními centry a výchozími místy do parku jsou městečka Boí a Espot.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA