Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Costa del Maresme - informace o oblasti

Costa Maresme patří do oblasti Katalánska. Katalánsko je oblast, která se rozkládá od francouzských hranic až po historickou Tarragonu. Costa del Maresme je pobřeží dlouhé necelých 60 kilometrů a je vlastně pokračováním Costa Bravy směrem na jih od městečka Blanes k hlavnímu městu Katalánska, Barceloně. Zatímco pro Costa Bravu je charakteristické skalnaté pobřeží s četnými malými zálivy, pro Maresme jsou typické dlouhé písečné pláže.

Zdejší pobřeží, které nabízí příznivé klima s průměrnou roční teplotou 16 oC, je vhodné jak pro milovníky dlouhého, příjemně lenivého nicnedělání na prosluněných plážích, tak i pro milovníky vodních sportů či vyznavače historických památek. Najdete zde množství kulturních a zábavních podniků, aquaparků a sportovních center. Navíc, celé pobřeží je spojeno železnicí, což umožňuje pohodlně, levně a v relativně krátkém čase se dostat až do samého centra Barcelony a zpestřit si tak pobyt u moře návštěvou města, které je atraktivní směsicí starobylé minulosti a supermoderní současnosti.

Malgrat de Mar je nejsevernějším letoviskem oblasti Costa de Maresme. Předěl mezi Costa Brava a Costa de Maresme tvoří malá říčka Tordera, vtékající do moře mezi Blanes a Malgrat de Mar. Široké, kilometry dlouhé pláže a pocit volnosti z otevřeného prostoru je asi nejcharakterističtější pro tuto oblast. Rušnější Malgrat a klidnější Pineda mají vedle hlavní promenády podél pláže také svá centra na místě původních malých městeček, kde se konají tradiční trhy – ty určitě stojí za návštěvu. Santa Suzanna je nejnovějším z těchto středisek a její promenáda je pokračováním letoviska Malgrat de Mar. Vedle množství obchůdků, kaváren, barů a restaurací na promenádě je hlavní atrakcí Marineland s atraktivními show zvířat (Mořská zoologická zahrada) v Malgrat.

Calella - hlavní turistické středisko na pobřeží Costa del Maresme se stává v sezóně doslova kosmopolitním letoviskem. Je rozděleno na 2 části – starou se starobylými uličkami a novou, moderní čtvrť. Jako ve všech přímořských letoviscích zde naleznete řadu restaurací, obchodů a dalších turistických lákadel. Přes den se můžete slunit a relaxovat na široké písečné pláži, jejíž délka přesahuje 3 km, večer se pak bavit v malebných hospůdkách, kavárnách či barech ve starém městě. Mladší určitě nepohrdnou návštěvou některé moderní diskotéky či nočního klubu, které jsou otevřené až do časných ranních hodin.

Tipy na výlety

Kouzlo katalánského pobřeží lze poznat při plavbě na moderním katamaránu Atlantida k ostrovům Medas, jejichž rozeklané břehy a nedostupné vnitrozemí byly po dlouhou dobu útočištěm středomořských pirátů. Katamarán nabízí ttaké jedinečnou příležitost seznámit se s bohatým podmořským životem procházkou mezi skleněnými stěnami jeho trupu.

Montserrat
Celodenní výlet s návštěvou kláštera Montserrat. V bazilice Svaté Panny Marie spatříme Černou madonnu – Pannu Marii Montserratskou, patronku Katalánska. Můžeme navštívit muzeum a obdivovat obrazy od Picassa, El Greca nebo Caravagia. Milovníci hor mají možnost vyjet lanovkou do výše 1000 m n. m. a tam si vychutnat překrásný výhled.

Andorra
Kdo by neznal nezávislé knížectví, malebně položené ve východní části Pyrenejí mezi Španělskem a Francií. Knížectví je bezcelní zónou. Svou nepopíratelnou hodnotu však mají i okolní scenérie, divoká příroda a starobylé tradice tohoto státečku. Tento celodenní výlet vás zavede mimo španělské území do nákupního ráje v bezcelní zóně státečku Andorra.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA