Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Benifallet

Benifallet - informace o obci

Přibližně 20 km od pobřeží Středozemního moře se na jihovýchodě Katalánska rozkládá malinká obec Benifallet, kde žije kolem tisícovky obyvatel. Tato část Španělska je jedinečná svou krásnou, nedotčenou a rozmanitou krajinou, která je ideální především pro milovníky divoké přírody a pěší turistiky.

Benifallet ovšem nejsou jen krásné scenérie, ale také zde najdete celou řadu pamětihodností souvisejících s bohatou historií města. Tyto památky jsou soustředěny ve starém jádru města a rozhodně byste je během své návštěvy neměli vynechat. Benifallet je tak ideálním místem, kde si užijete báječnou a pohodovou dovolenou, daleko od ruchu velkoměst a každodenního shonu.

V centru samozřejmě najdete také obchody, supermarket, kvalitní restaurace i bary. Jelikož Benifallet leží na levém břehu řeky Ebro, jsou zde skvělé podmínky pro rybaření. V řece se loví především sumci, candáti, kapři, bílá ryba a některé druhy táhnoucích mořských ryb. Pro návštěvníky jsou hodně lákavé jeskyně Cuevas de Benifallet v chráněné krajinné oblasti Tortosa-Beseit.

Z Benifallet můžete vyrazit na zajímavé výlety do okolí. Navštivte například 45 km vzdálený národní park Parc Natural del Delte de l´Ebre. Tato přírodní chráněná oblast je pokrytá rýžovými poli, která jsou hlavním zdrojem příjmů zdejších obyvatel. Delta řeky Ebro je přírodní rezervací, která se stala domovem a hnízdištěm pro mnoho druhů ptáků. Jedněmi ze vzácných obyvatel jsou například plameňáci. Řeka je velmi bohatá na ryby, proto je vyhledávanou lokalitou hlavně pro rybáře.

Pokud zatoužíte po poznání dalších zajímavých míst v oblasti, doporučujeme návštěvu Tarragony, která je vzdálena 80 km směrem na jihovýchod. Přibližně 170 km na jihovýchod leží i Barcelona, zajímavá jsou také městečka Salou, Tortosa nebo L´Ampolla, kam je zajištěna pravidelná autobusová doprava.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA