Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Casavells

Casavells - informace o letovisku

Casavells je malebná vesnička nacházející se v pěkném prostředí, asi 10 km od pobřeží Costa Brava. Žije zde pouze kolem 200 obyvatel, jejich zdrojem obživy je zejména zemědělství a nově i práce ve službách turistického ruchu. Každým rokem sem přichází stále více turistů a letovisko se proměňuje v oblíbenou destinaci.

Návštěvníci zde mají kvalitní zázemí v podobě ubytovacích, stravovacích i zábavních zařízení. Staré usedlosti se opravují a proměňují na příjemné penziony a malé hotýlky.  Ubytovat se tak můžete například v domě San Narcís, nacházejícím se v centru obce, jehož historie sahá až do roku 1706. Zdejší restaurace lákají k ochutnávce typických španělských specialit a bary zase k posezení u sklenky dobrého vína.

Z historického hlediska je nejcennější stavbou romantický kostel Sant Genís, který byl vybudován již na počátku 12. století.  V okolí Casavells se nachází spousta zajímavých míst, která rozhodně stojí za vidění. Obec má zajištěno pravidelné autobusové spojení s těmito místy, proto pokud nemáte k dispozici vlastní auto, můžete se vydat na zajímavý autobusový výlet. Navštivte třeba 6 km vzdálené městečko La Bisbal d´Empora, které se pyšní jedinečnou galerií "Fundacion José Niebla" s výstavami uměleckých děl.

Pokud zatoužíte po koupání ve vlnách Středozemního moře, musíte se vydat do 17 km vzdáleného letoviska L´Estartit. Jestliže vám stačí sladká voda, pak můžete zavítat na koupaliště, které je asi 6 km daleko. Asi 17 km západně leží ještě město Pals, 34 km je to do krásné historické Girony. Milovníci sportu mohou navštívit 9 km vzdálené golfové hřiště. Přibližně 10 km od Casavells se rozkládá také významná archeologická oblast, kde byly nalezeny pozůstatky iberského města Ullastret a Peratallada.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA