Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Roses

Roses - informace o letovisku

Na severovýchodě regionu Girona se ve španělském Katalánsku nachází menší rybářská obec Roses. Ta se postupně začíná rozvíjet v úžasné přímořské letovisko, čímž chce konkurovat ostatním prázdninovým střediskům na pobřeží Costa Brava. Roses je situováno v širokém zálivu, který je lemován pěknými písečnými plážemi.

Díky pozvolnému vstupu do moře jsou ideální pro rodiny s dětmi a nezkušené plavce. Kromě koupání ve vlnách Středozemního moře si zde můžete vyzkoušet celou řadu vodních sportů, jako je potápění, plachtění, surfování, paragliding, jízda na vodních lyžích nebo rybaření. Za poplatek je možné si na pláži pronajmout lehátka a slunečníky. Relaxovat můžete na plážích v zátokách Canyelles, Almadraba, Montjoy a Joncols.

Návštěvníkům je v obci k dispozici řeznictví, pekařství, potraviny, supermarket, lékárna, restaurace, bar a dokonce i kino. Podél pláží se táhne široká plážová promenáda s palmami. Nedaleko se nachází sportovní přístav a akvapark Aqua Brava, kde si můžete užívat dovádění na skluzavkách, tobogánech a dalších atrakcích.

Roses je také jedno z nejstarších městeček v Katalánsku o čemž svědčí množství dochovaných památek. Přesto však nabízí také nepřeberné možnosti zábavy, jako jsou velmi živé diskotéky a spousty výborných barů. Jezdí tudy dokonce i turistický vláček. Za návštěvu stojí jistě i nedaleké středisko Figueres, kde můžete navštívit muzeum Salvatora Dalího.

Skvělým výletem bude i návštěva letoviska Empuriabrava. Toto uměle vybodované město je situováno přímo u moře a je protkáno množstvím kanálů. Jde o ohromný turistický komplex, kde na každém kroku narazíte na restaurace, bary, kavárny, diskotéky i obchody s módním zbožím nebo sportovním zařízením. Město je poměrně dost rušné, proto je vhodné spíše pro lidi, kteří mají rádi aktivně strávenou dovolenou a bujarý noční život.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

MEXIKO - Velký okruh

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách Mexika - Teotihuacan, Mexico-City centrum, svatyně GUADALUPE, muzeum antropologie, Tula, město Chiapa de Corzo, Canyon Sumidero, Palenque a další. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA