Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Arties

Arties - informace o obci

Na samém severu Španělska se nedaleko francouzských hranic rozkládá malá horská vesnice Arties. Leží v Katalánsku, v nadmořské výšce 1143 metrů. Na francouzské straně se tato oblast nazývá Val d´Aran, má tedy silné historické základy nejen ve španělském stylu, ale i ve stylu francouzském. Lidé zde hovoří zvláštním dialektem zvaným Aranština, který neuslyšíte nikde jinde na světě, vše je podřízeno místním zákonům.

Arties a okolí je kulturně, umělecky i historicky významné, patrné jsou zde totiž veškeré důležité historické etapy, kterými Španělsko v minulosti procházelo. Arties je ideálním místem dovolené pro všechny aktivnější turisty. V létě se zde můžete věnovat rybaření, raftingu, golfu na 18 jamkovém hřišti, tenisu i jízdě na kánoi. Okolní kopce a horská krajina je ideální pro horskou turistiku, horolezectví, paragliding a na své si zde přijdou všichni milovníci přírody a dobrodružství.

Ovšem Arties neztrácí na své atraktivitě ani v zimním období. Vyrazit totiž můžete do 7 km vzdáleného lyžařského střediska Baqueria-Beret. Dolní stanice lanovky se zde nachází ve výšce 1500 metrů nad mořem. Na lyžaře zde čeká celkem 73 sjezdových tratí nejrůznějších délek a náročností, v celkové délce 104 km. Největší podíl zde mají sjezdovky lehké a potom středně náročné., vyloženě obtížných sjezdů je zde asi jen 8%. Lyžaři jsou na svazích přepravováni pomocí 20 sedačkových lanovek a 6 vleků. Užijí si zde také běžkaři, pro které je zde připraveno 7 km upravovaných tratí. Mezi další služby poskytované v areálu je lyžařská škola a školka, půjčovna a opravna lyžařského či snowboardového vybavení.

V blízkosti Arties můžete navštívit lázně Baronia de Les, kde najdete termální kruh léčivých sirných pramenů. K dispozici je vám několik vnějších a vnitřních bazénů. Individuální léčbu lze provádět v lázních Thermes de Luchon, které jsou odtud asi 45 km. Dalšími zajímavými lokalitami v okolí jsou městečka Vielha, Lleida, Pont de Suert, Bagneres de Luchon nebo Salardú.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA