Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

St Mori

St Mori - informace o letovisku

St Mori je malinkaté letovisko nacházející se na pobřeží Costa Brava, na severovýchodě regionu Girona. V této vesničce žije jen kolem 150 obyvatel, kteří se živí převážně zemědělstvím, chovem dobytka, rybolovem a nově i prací v turistickém ruchu.  St Mori je klidné a velmi oblíbené Španělské letovisko, které je ideální pro rodinnou dovolenou.

Zdejší pláž má pozvolný vstup do moře, je tak vhodná pro malé děti i nepříliš zdatné plavce. Provozovat zde můžete nejrůznější vodní sporty. Kromě báječného koupání tato oblast poskytuje skvělé podmínky pro pěší turistiku a na své si tak přijdou milovníci dlouhých výletů nedotčenou přírodou. Rozprostírají se zde hlavně husté piniové a dubové lesy.

Zajímavostí St Mori je krásný zámek postavený v renesančním stylu, který však stále obývá jeho majitel. Jeho prohlídka je tedy možná jen se svolením majitele po předchozí domluvě.  Ze St Mori se návštěvníkům naskýtá nádherný výhled na pohoří Pyreneje a Emporda.

Vesnička leží nedaleko dalšího vyhledávaného přímořského letoviska L´Escala. To je situováno v rozlehlém zálivu Golfo de Roses, což by se dalo přeložit jako „Záliv růží“. Největším lákadlem jsou bezesporu dlouhé písečné pláže, které se zpozvolna svažují do průzračně čistého Středozemního moře. Záliv je ideálním místem pro provozování nejrůznějších vodních sportů, vyzkoušejte třeba plachtění, surfování, vodní lyžování, paragliding nebo jízdu na vodních lyžích.

Pláže jsou převážně písečné a za malý poplatek si na nich můžete pronajmout lehátka a slunečníky. Jednotlivé pláže jsou od sebe v některých místech navzájem odděleny skálami, čím se vytváří malá romantická zákoutí, kde budete mít dostatek soukromí. Mezi nejdůležitější hospodářská odvětví městečka patří zpracování sardelí na ančovičky. Zdejší ančovičky jsou vyhledávány labužníky z celého Španělska.

Do St Mori vedou dobře vybudované silnice, z letoviska je tak zajištěno pravidelné autobusové spojení s okolními městečky. Navštívit můžete například 20 km vzdálené Figueres nebo městečko Empuriabrava. O něco vzdálenější jsou města jako Girona nebo Barcelona.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA