Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Blanes

Blanes - informace o letovisku

Blanes je největším městem nacházejícím se na katalánském pobřeží Costa Brava, zároveň je také jeho administrativním a přirozeným střediskem. Leží vlastně v místě, kde se střetávají dvě pobřeží – Costa Brava a Costa del Maresme. Toto lázeňské město se starým rybářským přístavem oplývá pohodovou atmosférou, proto se také stalo oblíbeným a hojně navštěvovaným výletním místem mnoha turistů ze Španělska i dalších koutů Evropy.

Mezi jeho velké přednosti patří asi 4 km dlouhá písečná pláž s pozvolným vstupem do moře. Rády sem proto jezdí rodiny s malými dětmi a do vody se odváží i nepříliš zdatní plavci. Mezi nejčastěji provozované vodní sporty patří kanoistika, plachtění, surfování, parasailing, jízda na vodním skútru nebo vodních lyžích. Pláže poskytují kompletní turistický servis, za malý poplatek je možné si pronajmout lehátka a slunečníky.

Původně rybářská vesnice je lemována krásnou promenádou, která se táhne kolem pláží a končí až v centru. Během procházky můžete pozorovat jachetní přístav situovaný pod skalnatou horou strmě spadající do moře. Hora s názvem Sant Juan poskytuje nádherný výhled na pobřeží a celé městečko. Výstup na její vrchol pro vás bude jistě nezapomenutelným zážitkem.

Návštěvníkům je zde k dispozici vše, na co si jen vzpomenou. Kvalitní zázemí poskytují hotely, restaurace, bary, zábavní a sportovní centra. V úzkých uličkách jsou ukryty obchůdky se suvenýry, pravidelně se zde konají také tradiční trhy s ovocem, zeleninou, květinami a čerstvými rybami. Blanes je významné také z historického hlediska, jeho dominantou je zřícenina hradu Sant Joan. V Blanes se v zátoce Sa Forcanera nachází 2 vyhlášené botanické zahrady – Pina Rosa a Mutra, kde jsou k vidění nejrůznější tropické rostliny. Zahrady byly založeny roku 1920 Němcem Karlem Faustem.

Výhodou letoviska je rovněž blízkost městečka Lloret de Mar, které nabízí skvělé pláže, kluby, noční zábavu a příjemné středomořské podnebí. Sportovně založení jedinci jistě využijí tenisových kurtů, 18 jamkového golfového hřiště, nebo minigolfu. Zajet se můžete podívat do městečka Tossa de Mar, St. Feliu de Guíxols, Barcelony nebo Girony. Za návštěvu stojí také akvapark Marineland s rozlohou 45 tisíc metrů čtverečních, se skluzavkami, tobogány, bazény a dalšími vodními atrakcemi. Zajímavým výletem je také návštěva benediktinského kláštera Montserrat, jež byl postaven v 10. století a tyčí se na stejnojmenném masívu v nadmořské výšce 1236 metrů. Ještě dnes je nejvýznamnějším duchovním centrem celého Katalánska.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA