Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Sidamon

Sidamon - informace o městě

Ve vnitrozemí severošpanělského regionu Katalánsko se v oblasti Pla d´Urgell nachází městečko Sidamon, které nabízí celou řadu možností turistického vyžití. Oblast je totiž protkána hustou sítí turistických i cykloturistických tras. Nevynechejte například cyklistickou stezku Aceite - Route nebo Route Zistercienser, které prochází krásnou krajinou kolem mnoha zajímavých míst.

Sidamon je pravidelným dějištěm mnoha tradičních svátků. V období od 24. do 26. srpna se zde koná svátek St. Bartomeu a 3. února pak svátek St. Blai. Okolí Sidamonu je přitažlivé také pro milovníky historie, k vidění jsou zde totiž četné pozůstatky iberské kultury. Úrodná krajina je jinak také vhodná pro zemědělství a chov dobytka, čemuž se věnuje značná část obyvatel.

Městečko Sidamon leží mezi známým městem Lleidou a pozoruhodným letoviskem Mollerussa.  Asi 18 km vzdálená Lleida (nebo také Lérida) je centrem stejnojmenné provincie a žije zde kolem 130 tisíc obyvatel. Leží na pravém břehu řeky Segre, přítoku řeky Ebro a pyšní se středověkou městskou čtvrtí se spoustou památek.  Ve městě dnes sídlí biskup.

Mezi nejvýznamnější památky Lleidy patří pobořená pevnost La Suda, která se tyčí na kopci nad městem. Španělé ji získali v roce 1149, po bojích s Maury. Dominantní stavbou je Stará katedrála La Seu Vella, která se nachází uvnitř bývalého hradu. Tato románská stavba pochází z 13. století a je zdobena gotickými prvky. Stavba dnes již neslouží k církevním aktivitám, ale přesto působí velmi monumentálně. V roce 1707 katedrálu nechal Filip V. přestavět na kasárna. Po odchodu vojáků pak zůstala zcela opuštěná. V dnešní době slouží jako sídlo muzea a najdete zde i restauraci. Z katedrály se naskýtá také krásný výhled na celé město.

V Lleidě však najdete ještě další katedrálu, jde o klasicistní Novou katedrálu, která byla vystavěna v letech 1671 – 1781. Zajímavá je rovněž radnice Paeria s průčelím ze 13. století a kostel San Lorenzo.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA