Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Falset

Falset - informace o městě

Vnitrozemské městečko Falset je situováno ve španělské provincii Priorat a je zároveň jejím hlavním městem. Tato provincie je jednou z nejstarších vinařských oblastí v Katalánsku, které se proslavila svým kvalitním, silným a poměrně dost alkoholicky bohatým červeným vínem. 

Díky tomu, že kvašení vína v Priorat pokračuje až do 18 % alkoholu, stalo se jakýmsi světovým unikátem. Kvůli tomu také patří mezi nejdražší vína ve Španělsku, vyrábí se v kvalitě Crianza, Rezerva a Gran rezerva. Vína mají velmi tmavou barvu a voní po ostružinách.

Falset je tak jedním z míst, kde se tato vína ve velkém produkují a většina ze zdejších asi 2 a půl tisíc obyvatel se živí vinařstvím již po několik století. Obec má bohatou historii, což dokazuje množství pamětihodností, které najdeme v jejím centru. Určitě si nenechte ujít návštěvu původně románského hradu. Zajímavé jsou rovněž zbytky zdiva Portálu del Bou, Ermite Sant Gregori a muzeum v paláci Condes de Azara. Na krásném historickém náměstí Plaza de lsa Quartera stojí budova radnice, která byla v minulosti palácem knížete Medinacelli.

Z Falset se můžete pravidelnou autobusovou linkou vypravit do okolních letovisek i významnějších měst. Přibližně 42 km západně leží Tarragona, asi 92 km je vzdálena Lleída a navštívit můžete také 30 km vzdálené město Reus.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA