Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Platja d’Aro

Platja d’Aro - informace o letovisku

Luxusní letovisko Platja d´Aro je jednou z nejpřitažlivějších destinací na pobřeží Costa Brava. Městečko je velmi kosmopolitní a rozkládá se přímo u krásné písečné pláže. Až do 50. let 20. století zde stávalo jen několik málo rekreačních objektů a zájezdní hostinec. S rozvojem turistického ruchu se začalo pomalu proměňovat a dnes je honosným letoviskem, které nabízí snad vše, po čem může plážový turista toužit.

Návštěvníky sem láká hlavně skvělé koupání v průzračně čistém Středozemním moři. Kromě hlavní široké pláže, která je dlouhá skoro 2 km, zde najdete ještě malé romantické plážičky ukryté v zátokách. K těmto plážím vede známá stezka Camí de Ronda, která vznikla v roce 1940 a od té doby lemuje tuto část pobřeží. Pokud byste se po ní vydali až na samotný konec, došli byste na pláž patřící k menšímu letovisku Sant Antoni de Calonge. Kdybyste se vydali k Sant Feliu, došli byste k jedné z nejkrásnějších zátok v oblasti – Sa Conca.

Celkově kolem Platja d´Aro najdete 7 různých pláží. Ne všechny jsou však vhodné pro malé děti nebo nezkušené plavce. Některé mají poměrně příkrý vstup do moře a jsou spíše skalnaté. Pokud se chcete věnovat sportovním aktivitám, je pro vás právě toho středisko tím pravým. Máte zde možnost si zahrát golf, vyzkoušet horolezectví nebo některému z četných vodních sportů. Hojně sem jezdí také milovníci potápění, kteří se za svým koníčkem vydávají k nedalekým ostrovům Medas.

Městečko neoplývá nijak dlouhou historií, přesto je považováno za jedno z nejkulturnějších letovisek ve Španělsku. Jelikož bylo město vystavěno především pro turisty, najdete zde dnes spoustu barů, restaurací, kaváren a diskoték - ale i možnosti sportovního vyžití. Krásná procházka je po pobřežní promenádě směrem k S'Agaró. Platja d´Aro je proslulé také svými svátky, mezi nejznámější fiesty patří sardinkové hody. V té době se na náměstí pečou sardinky, přitom se popíjí katalánské víno a tančí se tradiční tanec sardana. Letovisko lze doporučit náročnějším turistům, kteří se chtějí vykoupat na krásných plážích, užít si bujarého nočního života a zároveň i vychutnat sportovních příležitostí.

Pokud patříte mezi aktivnější turisty a nemáte rádi jen celodenní vylehávání na pláži, vydejte se do 3 km vzdáleného historického městečka Castell d´Aro. Bude vám připadat, že jste se ocitli v místě, kde se zastavil čas už někdy ve středověku. V centru městečka stojí gotický kostel, v jeho okolí se můžete projít klikatými dlážděnými uličkami, kterými se dostanete až k mohutné pevnosti Benedormiens. Odtud se vám naskytne nádherný výhled do okolí.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA