Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

S'Agaró

S'Agaró - informace o letovisku

Na severovýchodě regionu Girona se na pobřeží Costa Brava rozkládá zajímavé letovisko S´Agaró. Původně zde stávala jen rybářská obec, která se však s přílivem turistů proměnila v jedno z nejvyhledávanějších prázdninových středisek. Dokonce ji můžeme zařadit mezi jedno z nejlepších letovisek ve Španělsku, které v posledních letech získalo na věhlasu.

Návštěvníky sem lákají především rozmanité písečné i skalnaté pláže. Krásná zátoka je ideální pro provozování nejrůznějších vodních sportů, jako je například potápění, plachtění, surfování, vodní lyžování nebo jízda na skútrech. Písečné pláže mají pozvolný vstup do moře, proto jsou vhodné i pro malé děti. Na plážích si za malý poplatek můžete pronajmout lehátka a slunečníky. V okolí S´Agaró se rozprostírají zelené piniové lesy a udržované zahrady.

Sportovně založení jedinci ocení místní golfové hřiště. Můžete se odtud vydat také k jedné z nejkrásnějších zátok v oblasti – Sa Conca, která je vzdálena asi 800 metrů. V centru letoviska je pro turisty připravena spousta barů, restaurací, kaváren a diskoték - ale i možností sportovního vyžití. Po krásné pobřežní promenádě se můžete dostat až do sousedního letoviska Platja d´Aro vzdáleného 5 km.

Platja d´Aro je velmi kosmopolitní městečko rozkládající se přímo u krásné písečné pláže. Až do 50. let 20. století zde stávalo jen několik málo rekreačních objektů a zájezdní hostinec. S rozvojem turistického ruchu se začalo pomalu proměňovat a dnes je honosným letoviskem, které nabízí snad vše, po čem může plážový turista toužit.

Pokud patříte mezi aktivnější turisty a nemáte rádi jen celodenní vylehávání na pláži, vydejte se do 3 km vzdáleného historického městečka Castell d´Aro. Bude vám připadat, že jste se ocitli v místě, kde se zastavil čas už někdy ve středověku. V centru městečka stojí gotický kostel, v jeho okolí se můžete projít klikatými dlážděnými uličkami, kterými se dostanete až k mohutné pevnosti Benedormiens. Odtud se vám naskytne nádherný výhled do okolí.

Můžete si také pronajmout auto a vydat se například do 100 km vzdálené Barcelony, nebo 40 km vzdálené Girony. Navštívit můžete také nedaleká letoviska St. Feliu de Guíxols nebo Caldes de Malavella.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA