Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

St Feliu de Guíxols

St Feliu de Guíxols - informace o letovisku

Na východě regionu Girona se na pobřeží Costa Brava rozkládá významná a mondénní obec St Feliu de Guixols. Žije zde kolem 18 tisíc obyvatel a má dopravně velmi výhodnou polohu. Je odtud zajištěno pravidelné autobusové spojení s okolními městy i menšími letovisky.  Můžete tak odtud podniknout nejrůznější výlety a užít si četné procházky po okolí. Zdejší nedotčená příroda je totiž ideální pro pěší turistiku.

Jednou z hlavních předností St Feliu de Guixols jsou krásné čisté písečné pláže lemující místní zátoku. Kolem je vidět nádherné panorama hor, proto tato oblast patří mezi jednu z nejkrásnějších v celém Španělsku. Nabízí se zde perfektní podmínky ke koupání, pláže mají navíc pozvolný vstup do moře, jsou tak vhodné i pro rodiny s dětmi a nepříliš zdatné plavce. Pláže se táhnou v délce 2 km a jejich šíře dosahuje až 70 metrů.

Návštěvníkům je v obci k dispozici snad vše potřebné ke strávení pohodové dovolené. Najdou zde supermarket, obchody, butiky s oblečením, skvělé restaurace, bary, diskotéku, večerní zábavu i pamětihodnosti. Sportovně založení jedinci si mohou vyzkoušet celou řadu nejen vodních sportů. Umožněno je zde potápění, plachtění, surfování, hraní golfu na 18 jamkovém hřišti, minigolfu, tenisu a na své si zde přijdou i vášniví rybáři. Vybudován zde byl také jachtařský přístav. V prvním srpnovém týdnu se St Feliu de Guixols stává dějištěm velkolepých karnevalových oslav.

Pokud zatoužíte po poznání dalších zajímavých míst v oblasti, doporučujeme návštěvu Barcelony, která je vzdálena 100 km směrem na severovýchod. Přibližně 30 km na jihovýchod leží Girona, zajímavá jsou také letoviska Platja d´Aro, St.Antoni de Calonge nebo Palamós.

 
 

Náš tip

To nejlepší z PERU

Poznávací zájezd po stopách indiánských civilizací. Cestovat budete pronajatým autobusem s místním i českými průvodci. Ubytování v 3* hotelech se snídaní. CK Simon Tourist.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA