Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Costa de Almería - informace o lokalitě

Půvabné rybářské vesničky, klidná letoviska, dlouhé bílé pláže nebo plážičky ukryté mezi skalami, průzračná voda, pobřežní hory, polopouštní krajina. Tak lze několika slovy charakterizovat pobřeží Costa de Almería, neznámou východní část známého jihošpanělského regionu Andalusie. Samotnému hlavnímu městu Almería dominuje pevnost Alcazaba, z které se vám dostane pohled na chudou arabskou čtvrť.

Andaluská provincie Almería se nachází na jihovýchodě Pyrenejského poloostrova. Hlavní město této provincie je známo především jako „ciudad del moro“, tedy maurské město. A právem. Při procházce městem máte spíš dojem, že jste se ocitli v nějaké arabské zemi, protože koncentrace arabského obyvatelstva je zde velmi vysoká. Do místního přístavu pravidelně připlouvají lodě z afrického Maroka a zpět, takže se není čemu divit.

Costa de Almería je jméno jak celého pobřeží, tak malebné vesničky. Je zde několik krásných čistých pláží jako Mojácar, Almería nebo Roquetas de Mar. Nachází se v nejvýchodnější části autonomní oblasti Andalusie, v provincii Almería, která je nejvyprahlejší částí celého Španělska s rozlehlou skalnatou polopouští. Vzdálená a po dlouhou dobu chudá Costa de Almería začala v posledních desetiletích využívat svůj hlavní zdroj - slunce - a vrací se na vyšší úroveň pomocí turistického ruchu a intenzivního zahradničení.

Jedna asi z posledních, lidskou rukou nedotčenou, přírodní památkou v Andalusii je přírodní krajina Cabo de Gata. Národním parkem bylo místo prohlášeno v roce 1987. Stojí za to si projet celý přírodní park Cabo de Gatas. Klikatá silnička občas vede podél pobřeží, občas se stáčí do vnitrozemí. Všude ale narazíte na kouzelné vesničky: El Pozo de los Frailes, Los Escullos, La Isleta del Moro, Rodalquiar, Las Negras, Agua Amarga až do Carboneras, kde přírodní park končí.

V Andalusii asi 40 km severně od Almeríe, hlavního města stejnojmenné provincie, se mezi pohořími Sierra de Filabres a Alhamilla rozprostírá poušť Tabernas. Tato měsíční krajina o rozloze 11 625 ha, s kopci dosahujícími výšky od 260 do 1000 m, s průměrnými ročními srážkami kolem 250 mm a teplotami, které v letním období mnohdy převyšují 43°C, byla v roce 1989 vyhlášena přírodní rezervací.

Co ještě navštívit

Almería - Správní centrum a přístav s mohutnou pevností arabského původu a katedrálou z roku 1524.

Mini Hollywood - nejznámější ze tří westernových městeček, která vyrostla pro potřeby filmařů uprostřed pouštní krajiny Tabernas. V šedesátých a sedmdesátých letech tu byla natočena řada westernů (mimo jiné i scény pro Sedm statečných), v nichž místní lidé hráli indiány, psance a kavaleristy a Clint Eastwood, Rachel Welchová, Charles Bronson a další hvězdy hlavní role. Mini Hollywood dnes slouží jako turistická atrakce, kde je možné zažít např. přepadení banky, nejrůznější přestřelky a další kašírovaná představení.

Zajímavosti a památky
- Museos Arqueológicos - archeologické muzeum
- Museos de Arte Contemporáneo - muzeum současného umění
- Museos de Ciencia e Historia Natural - muzeum přírodních věd a historie
- Museos de Historia - historické muzeum

Almería: Nejteplejší oblast ve Španělsku má co nabídnout

Almería: Nejteplejší oblast ve Španělsku má co nabídnout

Dovolená snů. Ano, přesně s tou má spousta lidí spojenou nádherně čistou vodu, dlouhé pláže, příjemná letoviska a prostě maximální pohodu. Všechno jmenované a ještě mnohem více najdete na východě Andalusie, konkrétně v oblasti Costa de Almería.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA