Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ronda

Ronda - informace o městě

Ronda je jedinečné andaluské město, které bylo vystavěno na okraji 100 metrů vysoké rokle, nad řekou Guadalevín. Přes tuto rokli nesoucí název El Tajo, se klene most Puente Nuevo, který je spojnicí mezi starou a novou částí města. V novém městě však neočekávejte žádné moderní stavby, bylo totiž vystavěno v 18. století a jeho název je tedy poněkud relativní.

Ronda je velmi oblíbená turistická destinace, během letních měsíců zde však někdy bývá až příliš přelidněno. Přitahuje hlavně milovníky kulturních památek a nejrůznějších historických pamětihodností. Najdete zde také mnoho turistických podniků, obchůdků a krámků se suvenýry. Přesto si Ronda dokázala uchovat svou působivou atmosféru.

Ve staré čtvrti Rondy se můžete procházet úzkými klikatými uličkami, které vyúsťují na malá utajená náměstí ukrývající krásné paláce.  Mezi ty nejhezčí patří Palacio de Mondragón, v němž dnes sídlí malé muzeum. Palác vystavěný v roce 1314 původně sloužil jako rezidence velkého maurského krále Abb el Malika. V roce 1485 zde dokonce pobýval španělský královský pár Ferdinand a Izabela. V 18. století prošel palác rozsáhlou přestavbou a tehdy získal také své současné průčelí.

Součástí tohoto paláce je také mudéjarský dvůr s bohatou řemeslnou výzdobou z cihel, dřeva, dlaždic a mramoru. V blízkosti paláce se rozprostírá rozlehlý park Pargue Duguesa de Parcent. Zde najdete kostel Santa María la Mayor, jež stojí na místě původní mešity a také renesanční radnici s působivou lodžií.

Východní části města dominuje minaret postavený v nazarénském stylu, který náleží ke kostelu San Sebastián. Jih Rondy je obklopen pozůstatky starých arabských hradeb, ze kterých se dochovaly dvě hlavní brány – maurská Puerta de Almocabar a renesanční Puerta de Carlos V.

Ve starém městě můžete navštívit ještě také restaurované arabské lázně Baňos Árabes. Pokud se k nim vydáte po ulici Calle Santo Domingo, můžete se pokochat krásnou fasádou paláce Palacio del Marqués de Salvatierra. Jsou na ní vyobrazeny sochy nahých dětí, které mají představovat postavy z předkolumbovské éry.

V novém městě najdete uctívanou býčí arénu Plaza de Toros, na které probíhají zápasy toreadorů s býky už od roku 1785. Pokud vás tento druh zábavy zaujme, doporučujeme navštívit Museo Taurino, kde jsou vystaveny nejrůznější předměty s ní související. K vidění jsou zde například vesty toreadorů, přehozy zdobené nášivkami, flitry a stuhami, fotografie historických matadorů, informace o zápasech, fanoušcích i úmrtích. Plaza de Toros patří mezi nejstarší arény v celém Španělsku. V září zde pravidelně probíhají jedny z nejvýznamnějších zápasů a matadoři bojují v kostýmech z 19. století, jak je portrétoval Goya.

Ronda je situovaná v romantické krajině na severní straně pohoří Sierra de Ronda. Její téměř nedobytná poloha ji po mnoho let chránila před nájezdy nepřátel. Toto muslimské vnitrozemní město dobyli křesťané v roce 1485. Dnes zde žije kolem 20 tisíc obyvatel, kteří se zabývají obchodem s koňmi, ovocem, vínem, zeleninou a rovněž je živí i práce v turistickém ruchu. Ronda je skvělým místem pro celoroční rekreaci.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA