Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Villalón

Villalón - informace o obci

V této malé obci na západě Andalusie žije jen kolem 350 stálých obyvatel. Jejich zdrojem obživy se stalo hlavně zemědělství, pěstování oliv, citrusů, chov dobytka a nově také práce v turistickém ruchu. Je situováno v provincii Córdoba, v nadmořské výšce 130 metrů. Villalón je jedna z nejmenších vesniček v celém Španělsku, i tak se ale pyšní mnoha významnými historickými památkami.

V okolí se rozprostírá překrásná příroda, která vybízí k pěším procházkám. Zdejší kopce jsou porostlé také mandlovníky a pokrývá je stálezelená tráva. Vesnička turistům poskytuje kvalitní zázemí i služby potřebné ke strávení pohodové, klidné a nerušené dovolené daleko od rušných velkoměst.  Villalón je ideální také pro milovníky agroturistiky. Ubytování poskytují totiž i některé staré statky, kde můžete okusit tradiční život a práci na vesnici. V centru Villalónu najdete i supermarket a několik málo obchůdků s nejrůznějším zbožím a suvenýry.

Jestliže zatoužíte po moderní civilizaci, vydejte se do Córdoby, která je odtud vzdálena asi 45 km na západ nebo do nedalekého městečka Fuente Palmera. Přibližně 16 km odtud se nachází bývalé centrum celé provincie – město la Carlota, které bylo založeno v roce 1769 Carlosem III.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA