Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Zahara de la Sierra

Zahara de la Sierra - informace o městě

Mezi kopci porostlými olivovníky se v andaluské provincii Cádiz na jihu Španělska rozkládá malé a neuvěřitelně krásné středověké městečko s názvem Zahara de la Sierra. Jeho dominantou je zřícenina hradu, který zde založili Arabové. Hrad stojící na úpatí kopce původně sloužil jako obranná pevnost a přístupný byl jen jednou branou vedoucí z vesnice.

Podle pověsti se na tomto hradě někdy ve 13. století setkal král Alfons X. Moudrý s marockým sultánem. Údajně sultána požádal o pomoc v boji proti vlastnímu synovi Sanchovi, který vedl povstání. Hrad se podařilo dochovat v poměrně dobrém stavu, ale nejzachovalejší je hradní věž, která mu dodnes vévodí. V minulosti sloužila jako poslední útočiště před nepřítelem. Vzhledem k poloze města mezi Rondou a Sevillou byly vojenské útoky poměrně časté.

Samotné městečko Zahara de la Sierra je velmi klidné a panuje v něm pohodová atmosféra. Díky barvě domků bývá často nazýváno „pueblo blanco“, tedy „bílé město“. Takto označených měst a vesniček je po Andalusii celá spousta. Zahara de la Sierra se rozkládá na území o rozloze 72 km2 v nadmořské výšce 500 metrů a v současné době je domovem pro asi 1500 obyvatel. Vodní plocha rozprostírající se pod kopcem je jezero Embalse de Zahara, které je ideálním místem pro letní rekreaci.

Zahara ukrývá spoustu půvabných zákoutí a starých uliček, které potěší nejen romantické duše. Určitě si nenechejte ujít možnost vyšplhat se až na samotný vrcholek kopce, na němž bylo městečko vystavěno, odměnou vám bude krásný výhled na okolní krajinu. Zahara de la Sierra se může pochlubit několika zajímavými historickými stavbami, jako je například kostel Santa María de la Mesa.

Městečko se nachází v srdci národního parku Grazalema, který je ideální pro pěší turistiku, cyklistiku a nejrůznější další sporty. Najdete zde nejen ostré vápencové vrcholy, ale také propasti, jeskyně, hluboké kaňony a podzemní řeky. Národní park vyniká také pestrým zastoupením fauny i flóry. Typické jsou pro něj husté lesy z korkových dubů a jedlí španělských. Na obloze krouží supi a orli, lesy jsou zase domovem pro jeleny, divoká prasata a horské kozy. Směrem na jih od Grazalemy je situován další národní park Los Alcornocales, který opatruje jeden z největších světových lesních porostů korkových dubů a je také domovem pro řadu vzácných rostlinných druhů.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA