Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Chite

Chite - informace o obci

V andaluském údolí Valle de Lecrin se v nadmořské výšce 637 metrů rozkládá obec Chite. Je situována na úpatí pohoří Sierra Nevada, proto se z ní naskýtá úžasný výhled na okolní krajinu a hory. Vesnička, kde žije jen kolem 300 obyvatel je obklopená nedotčenou přírodou, olivovými a mandlovými háji. Touto oblastí navíc protéká celá řada řek, proto je zde krajina stále zelená a svěží.

Kromě přírodních krás nabízí Chite také množství historicky zajímavých staveb a dalších památek. K vodění jsou zde arabské hrady, vodní mlýny a typické španělské statky, z nichž některé poskytují i ubytování. Na své si zde přijdou jak milovníci historie, tak i aktivní turisté hledající vhodné terény pro pěší turistiku. Nakoupit si můžete v některém supermarketu, v obchodě nebo na trhu. O hladové žaludky se starají místní restaurace vařící skvělá španělská jídla.

Oblast je vyhledávaná jak v létě, tak i v zimě. V Sieře Nevadě najdete významné lyžařské středisko, kde je vám k dispozici několik vleků, 15 sedačkových a 2 kabinkové lanovky. Dolní stanice lanovky se nachází v nadmořské výšce 2100 metrů. Celkem se lyžaři mohou prohánět po 76 km lyžařských sjezdovek nejrůznějších obtížností. Kromě sjezdových tratí jsou přichystány také tratě běžkařské v délce 4 km. Z dalších služeb, které středisko nabízí, jmenujme například, lyžařskou či snowboardovou školu pro děti i dospělé, sněhový park, halfpipe atd.

Jestliže toužíte poznat ještě další zajímavá místa této části Andalusie, stačí se vypravit do 25 km vzdálené Granady, nebo 120 km vzdálené Málagy. 

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA