Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Mijas

Mijas - informace o letovisku

Na jihu Andalusie se rozkládá příjemné rekreační středisko Mijas, které své návštěvníky přitahuje především svým pobřežím, od kterého je vzdáleno asi 5 km. Pobřeží Mijas Costa se táhne v délce asi dvou kilometrů a najdete zde oblíbenou pláž Las Gaviotas. Přestože je letovisko Mijas v posledních letech poměrně hojně navštěvované, dokázalo si zachovat svou pohodovou atmosféru a pyšní se tradiční architekturou.  Dá se tedy říct, že je Mijas jedním z nejkrásnějších středisek celé Andalusie.

Mijas je stále rybářsky aktivním městečkem, v místních restauracích si tak můžete každý den pochutnávat na čerstvých plodech moře a nejrůznějších druzích ryb. Mijas se řadí do skupiny vesnic ležících na tzv. Ruta de los Pueblos Blancos, neboli Cestě bílých vesniček. Ty se vyznačují svými bílými, květinami zdobenými domky a úzkými klikatými ulicemi.

V okolí se rozkládají olivové háje a běžně zde narazíte na místní obyvatele, kteří se vezou na oslu. Ten je zde považován za tradiční dopravní prostředek. V letovisku najdete také menší vodní park – „Parque Acuático Mijas“, kde můžete dovádět na skluzavkách, tobogánech a v bazénech. K dispozici je vám dále minigolf, restaurace, kavárna a obchod se suvenýry.

Hlavní město provincie Andalusie Málaga je od Mijas vzdáleno pouhých 30 km a další významné letovisko Marbella leží 35 km odtud. Pravidelné autobusové spojení je zajištěno také s dalšími středisky, jako je třeba Fuengirola, Benalmadena nebo Torremolinos.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA