Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Costa Tropical - informace o oblasti

Costa Tropical leží mezi pobřežím Costa del Sol a Costa de Almería u Středozemního moře v provincii Granada. Útesy, zátoky a překrásné pláže Costa Tropical tvoří nezapomenutelné přírodní scenérie této části Španělska. Najdete tu dvě nádherná přímořská letoviska: Almuňecar a Salobreńa. V Almuňacaru je hlavní turistické centrum celého Costa Tropical. Costa Tropical nabízí překrásné rozlehlé písečné pláže a subtropické klima - tedy naprosto ideální podmínky pro vaši letní dovolenou.

Tento granadský region je vskutku pestrobarevný. Na severu vyprahlý a suchý, na jihu zelený a barevný. Toto ne tolik turisticky zasažené pobřeží se nachází asi 45 kilometrů od Granady a asi hodinu cesty od letiště v Málaze.

Milovníci pláží si můžou vybrat z malých ukrytých zátok až po velké rodinné pláže. Pro potápěče jsou nejlepšími oblastmi La Herradura, El Cerro Gordo a Calahonda. Pro jachtaře a další sportovce je vhodný Motril, Marina del Este a Almuñécar. V Motrilu si také můžete zahrát golf na místním velmi dobře vybaveném hřišti. Tato městečka mají turistickou infrastrukturu na vysoké úrovni a je zde mnoho možností pro trávení volného času, jako jsou windsurfing, surfování, potápění, rybaření, plavby po moři, vodní lyžování, golf, tenis, squash a projížďky na koních.

Nedaleko leží pohoří Sierra Nevada, kam si zase můžete zajet zalyžovat. Sníh zde někdy zůstává až do května. Návštěvníci si zde mohou zalyžovat nebo se věnovat horolezectví ve výšce více než 3000 m n. m. Dále je nutné zmínit pohoří La Alpujarra, které je součástí Sierra Nevada a nachází se v její severní části. Takže ráno na lyže, odpoledne do moře. Jsou zde ideální podmínky pro pěstování tropických plodů, především manga a avokáda.

Blízkost afrického kontinentu a pohoří Sierra Nevada chrání pobřeží Costa Tropical před chladnými větry ze severu a vytváří tak příjemné subtropické mikroklima s průměrnou letní teplotou 25 stupňů Celsia, zimní teplotou 18 stupňů a 320 slunečními dny v roce. Díky tomu v této části Španělska rostou různé druhy tropických plodů, a to hlavně avokádo, mango a chirimolla.

Tuto oblast si po staletí podrobovali Féničané, Římané a po nich i Arabové. Kultura těchto národů se dodnes odráží v architektuře měst jako například Granady, která leží v blízkosti Costa Tropical. V městečku Salobreňa jsou nádherné autentické domky zasazené do kopce, kterému vévodí hrad a kostel z 16. století. Ten je dobrým tipem na výlet z blízkých letovisek.

Zajímavosti a památky provincie Granada

- Správní centrum Granada (Alhambra s Generalife, katedrála, královská kaple, stará maurská čtvrt Albaicín);
- Costa Tropical (Almuñecar, Motril);
- Sierra Nevada;
- oblast Las Alpujarras mezi jižními svahy Sierry Nevady a pobřežními horami (kouzelné vesničky Lanjarón, Pampaneira, Bubión, Capileira, Trevélez);
- Guadix (jeskynní obydlí)

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA