Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Cómpeta

Cómpeta - informace o obci

Na jihovýchodě prosluněné Andalusie se v nadmořské výšce 638 metrů rozkládá malebná vesnička Cómpeta, kde žije kolem 2700 stálých obyvatel. Najdeme ji ve vnitrozemí, asi 12 km od pobřeží Středozemního moře. Fakt, že se zde nemůžete koupat ve vlnách moře je skvěle kompenzován vynikajícími podmínkami pro provozování aktivní turistiky.

Cómpeta totiž leží v hornaté oblasti zvané Axarquía, která je ideální pro pěší turistiku i cykloturistiku. V blízkosti se nachází chráněná přírodní oblast Sierra de Almijara. Nádherná je především túra na vrchol El Lucero, který dosahuje výšky 1779 metrů nad mořem a je z něj úžasný výhled na Granadu a dokonce i na vzdálené Maroko.

Jsou zde také možnosti celodenních výletů. Z Canillas de Albaida, který se nachází asi 3 km od Cómpeta, se můžete vypravit po klikaté horské silnici až k průsmyku Puerto Balanquillo ve výšce 1200 metrů. Odtud je to ještě dalších 200 výškových metrů k dalšímu průsmyku Puerto de Cómpeta.

V centru obce se nachází mnoho restaurací a barů, kde si můžete pochutnat na místních specialitách nebo posedět u skleničky dobrého vína. Právě zde se produkuje jedno z nejsladších vín v oblasti La Axarquía. Jsou zde také obchody, restaurace a zábavní podniky.

Z Cómpeta se můžete pravidelnou autobusovou linkou vypravit do některého z okolních letovisek, jako je třeba Torrox Costa, Nerja či Frigiliana.  Cómpeta navíc leží asi jen 50 km severovýchodně od Málagy, která je snad největším turistickým lákadlem oblasti.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA