Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Hinojos

Hinojos - informace o obci

V jihošpanělské Andalusii se v provincii Huelva rozkládá malé městečko Hinojos, v němž žije okolo 4 tisíc obyvatel. Místní obyvatelé jej však nenazývají Hinojos, ale Chelo. Leží v blízkosti měst Sevilla a Huelva, v krajině obklopené borovicemi. Z Hinojos to není daleko na pláže Atlantského oceánu, ani do Národního parku Doňana.

Základem místní ekonomiky je zemědělství, především tedy pěstování oliv a následná výroba olivového oleje. Dále je zemědělská činnost zaměřena na pěstování ovocných stromů a vinic. Místní obyvatelé se ve velké míře věnují rovněž chovu dobytka, ovcí a drůbeže.

Hinojos se rozkládá na ploše 32 km čtverečních, oplývá přírodními krásami, ale vyniká také svou historií, tradičními řemesly, skvělou kuchyní a starými památkami. K těm nejvýznamnějším stavbám města Hinojos patří farní kostel Santiago el Mayor, poustevny Ermita de Nuestra Seňora del Valle a Ermita de Nuestra Seňora de la Soledad. Za prohlídku stojí také klášter El Cerrillo nebo krásná hacienda La Hacienda.

Hinojos je známé také pořádáním častých oslav. K těm nejznámějším patří samozřejmě oslavy Velikonoc, následuje fiesta Romería al Rocío, svátek božího těla Corpus Christi, oslavy městských patronů Fiestas Patronales, svátek Feria de Nuestra Seňora del Valle, Romerito nebo Los Quintos. V okolí městečka je toho opravdu hodně k vidění. Z přírodních krás je možné jmenovat přírodní rezervaci Marisma de Hinojos nebo Arroyuelo, rozsáhlé piniové háje Los pinitos a nekonečné borové lesy. Zažijete zde také krásné západy slunce. Hinojos je příjemná a útulná vesnička, kde strávíte poklidnou a odpočinkovou dovolenou uprostřed krásné a téměř nedotčené přírody.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA