Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Montejaque

Montejaque - informace o středisku

Ve vnitrozemí Andalusie se na jihu Španělska rozkládá malá kouzelná horská vesnička Montejaque. Je to ideální středisko pro milovníky přírody a pěší turistiky. V okolí je totiž velmi rozmanitá krajina, která je místy rovinatá a místy přechází ve vysoká pohoří. K těm nejvýznamnějším patří Penón de Mures, Cerro Tavizna, Hacho a Pico Ventana.

Montejaque leží v údolí, kterým protékají řeky Guadiaro a Campobuche. Právě mezi tímto údolím a horou Sierra de Grazalema najdete nejvíce obydlené oblasti kraje. V okolí se nachází několik zajímavých skalních útvarů, překrásná příroda i nádherná laguna.

V období od 15. - 17. května a od 13. - 16. srpna se v Montejaque pravidelně koná slavnost Virgen de la Concepción, která je považována za největší událost v kraji. Mezi nejvýznamnější památky vesnice patří gotický kostel La Iglesia de Santiago el Mayor pocházející z 16. století. Kompletně dostavěn byl však až ve století osmnáctém.

Ve vzdálenosti asi 6 km se rozkládá jedinečné městečko Ronda, které bylo vystavěno na okraji 100 metrů vysoké rokle, nad řekou Guadalevín. Je to turisticky velmi oblíbená destinace, která přitahuje hlavně milovníky kulturních památek a nejrůznějších historických pamětihodností. Najdete zde také mnoho turistických podniků, obchůdků a krámků se suvenýry. Přesto si Ronda dokázala uchovat svou působivou atmosféru.

Ronda je situovaná v romantické krajině na severní straně pohoří Sierra de Ronda. Její téměř nedobytná poloha ji po mnoho let chránila před nájezdy nepřátel. Toto muslimské vnitrozemní město dobyli křesťané v roce 1485. Dnes zde žije kolem 20 tisíc obyvatel, kteří se zabývají obchodem s koňmi, ovocem, vínem, zeleninou a rovněž je živí i práce v turistickém ruchu. Ronda je skvělým místem pro celoroční rekreaci.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA