Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Frigiliana

Frigiliana - informace o obci

V nadmořské výšce 318 metrů se na jihu Andalusie rozkládá malá vnitrozemská obec Frigiliana, kde žije kolem 2100 obyvatel. Je situována na prosluněném pobřeží Costa del Sol, leží však asi 6 km od moře. Frigiliana leží na kopci, který je obklopen poli, kde místní zemědělci pěstují zeleninu.

Přestože ve Frigilianě nenajdete moře a ani ruch velkých letovisek, okouzlí vás právě svou malebností, pohodou a klidem. Okolní nedotčená příroda je navíc ideální pro podnikání pěších a cyklistických výletů. Překrásné horské prostředí, ve kterém je vesnička zasazena je také ideální pro relaxaci a stoprocentně zde načerpáte nové síly. Frigiliana zatím nebyla zasažena moderní civilizací, proto si budete připadat, jako byste se vrátili zpět v čase.

Frigiliana patří do skupinky vesnic ležících na tzv. Ruta de los Pueblos Blancos, neboli Cestě bílých vesniček. Ty se vyznačují svými bílými, květinami zdobenými domky a úzkými klikatými ulicemi. Při procházce obcí narazíte na mnoho prodejců, kteří se věnují výrobě zboží z trávy Espartogras a keramiky. Tyto výrobky jsou pro oblast Andalusie typické.

Romantická horská vesnička Frigiliana leží jen několik kilometrů od letoviska Nerja. Pravidelné autobusové spojení je odtud zajištěno také s dalšími středisky, jako je třeba Almuňécar, La Herradura nebo Torrox. Frigiliana navíc leží asi jen 55 km východně od Málagy – hlavního města celé provincie. Její návštěvu byste proto rozhodně neměli vynechat.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA