Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Alcaudete

Alcaudete - informace o městě

V nadmořské výšce 650 metrů se v jihošpanělské Andalusii nachází malé historické maurské město Alcaudete. Leží v kopcovité krajině, obklopeno třemi vrchy a krásnou nedotčenou krajinou. Žije zde kolem 8,5 tisíc obyvatel, jejichž zdrojem obživy je především chov dobytka, pěstování obilnin a hedvábí z bource morušového. Řada zemědělců se zabývá také pěstováním vinné révy a olejnictví. Mnoho obyvatel se věnuje také tkalcovství, provaznictví a rolnictví. S příchodem moderní doby a rozvojem cestovního ruchu v oblasti tato tradiční povolání však postupně mizí a nahrazují je činnosti související s turismem.

Mezi nejvýznamnější památky města patří zřícenina starého hradu a několik kostelů, které byly vystavěny většinou z černého mramoru. Za vidění stojí například kostel Santa Maria či San Pedro. Turistům je zde k dispozici kvalitní zázemí a služby v podobě ubytovacích zařízení, restaurací, barů a zábavních podniků. Najdete zde pekařství, řeznictví, potraviny a stánky s nejrůznějšími druhy ovoce a zeleniny. Aktivnější návštěvníci jistě ocení bezpočet možností pěší turistiky, cykloturistiky, padákového skákání či kitingu. To vše je zde připraveno pro příjemné strávení pohodové dovolené v horách.

Jestliže navštívíte Alcaudete v polovině srpna, můžete se zúčastnit oslav a pouti na počest patrona města. Přes Alcaudete vede slavná Svatojakubská cesta končící v klášteře ve městě Santiago de Compostela. Hezký výlet si uděláte, když navštívíte 80 km vzdálenou historickou Granadu nebo o 10 km bližší Córdobu.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA