Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Portocolom

Portocolom - informace o letovisku

Portocolom je rybářská vesnice, která je starým přístavem městečka Felanitx. Portocolom je tichá vesnice ve velkém zálivu na ostrově Mallorca. Každý dům na pobřeží má svoje vlastní molo. Hotely a jiná zástavba leží mimo vlastní obec kolem velké přístavní zátoky. Na malé pláže vhodné ke koupání se dostanete pěšky nebo autem.

Velký rybářský přírodní přístav Portocolom se nachází v hlubokém zálivu mezi turistickým letoviskem Cala d’Or a městečkem Porto Cristo (známé překrásnými krápníkovými jeskyněmi). Vedle staré přístavní části vyrostla u písečného zálivu Cala Marsal nová vilová čtvrť s několika turistickými hotely.

Porto Colom je původní rybářské přístavní městečko, které si zachovalo mnoho ze své původní malebné atmosféry. Portocolom dokázala odolat náporu vzrůstající turistiky, proto je toto místo skvělá volba pro milovníky klidné, relaxační dovolené. Klidná atmosféra tohoto městečka láká k romantickým procházkám po okolí či k večernímu posezení v některém z přístavních barů.

Moderní prázdninové středisko Calas de Mallorca vzniklo v posledních letech. Leží v jedné z nejkrásnějších oblastí východní části ostrova, asi 10 km jižně od Porto Crista. Toto oblíbené turistické centrum nabízí množství obchodů, barů, restaurací, kaváren i diskoték. Pobřeží je lemováno skalami a jsou zde nádherné zálivy s čistou průzračnou vodou. Sportovně vyžít se můžete například jízdou na kole nebo na koni.

Směrem na Porto Colom je přístupný klášter San Salvador ze 14. st. a kousek dále vyhlídka na východní pobřeží s malými zálivy calas. Máte-li s sebou potápěčské brýle, jsou to skvělá místa ke koupání.

Ve slavných jeskyních Drach (Dračí), lze nejen obdivovat podmanivou krásu krápníků, ale i zaposlouchat se do koncertu vážné hudby u největšího podzemního jezera na světě - Martelova jezera s nádhernou akustikou rozlehlých prostor.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA