Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Sa Rápita

Sa Rápita - informace o letovisku

Na jihu Mallorcy se rozkládá malebná a poněkud ospalá vesnička Sa Rápita. Najdete ji severně od mysu Cap de Ses Salines a letoviska Colonia de Sant Jordi. Ještě donedávna se zde nacházely jen rybářské domky, ale v poslední době v Sa Rápita vyrůstají hotely a prázdninové domky, které každoročně ubytovávají stále více turistů.

I přes rozvíjející se turistický ruch se daří vesničce si udržet svou atmosféru, najdete zde klid a pohodu. Stále patří mezi místa, která jsou na hony vzdálená od masové turistiky a vyhledávají ji spíše lidé, kteří si od veškerých vymožeností rušných letovisek chtějí odpočinout. Právě v Sa Rápita máte jedinečnou možnost poznat tu pravou Mallorcu, nezměněnou vlivem přílivu zahraničních turistů. Seznámíte se s tradičním životem Mallorčanů i s jejich způsobem obživy.

Hlavním lákadlem v Sa Rápita je samozřejmě pláž Platja Rápita, která patří k nejkrásnějším na ostrově. Samotná obec se totiž nachází v přírodní rezervaci a nedaleko se rozkládají ještě další dvě oblíbené pláže Ses Covetes a Platja des Trenc. Na další okouzlující pláže jižního pobřeží je možné se dostat lodí. Součástí Sa Rápita je přístav pro jachty a rybářské lodě. V centru městečka narazíte na obchůdky, bary a restaurace lákající k ochutnávce tradičních mallorských specialit.

Sa Rápita je skvělým místem pro koupání a také provozování nejrůznějších vodních sportů. Skvěle si zde užijete surfování, kiting, plachtění i potápění. Kdo má raději sportování na pevné zemi, může si zahrát plážový volejbal nebo navštívit blízké golfové hřiště. Sa Rápita je také skvělým výchozím místem pro podnikání nejrůznějších pěších výletů do vnitrozemí ostrova. Za prohlídku stojí například solná pole Salines de Llevant rozkládající se u města Ses Salines. Západně od Sa Rápita leží typické mallorské vesničky Son Bieló a S’Estanyol de Migjorn.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA