Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Port de Sóller

Port de Sóller - informace o letovisku

Nostalgická tramvajová linka z roku 1912 spojuje město Sóller s přístavem Port de Sóller, vzdáleným 5 kilometrů. Město i přístav leží v prosluněném údolí chráněném horským masívem Sierra de Alfabia, pohořím L´Orfe a vrchokem Puig Major. Daří se zde citrusům všeho druhu.

Port de Sóller se časem přeměnil na letovisko a výletní cíl. Tam, kde kdysi kotvila mohutná flotila, kotví dnes poslední rybářské čluny vedle jachet a výletních lodí. Na molu parkují autobusy, taxíky, a kočáry s koňmi.

Pomerančové údolí v Solleru a romantické vesničky podél strmého západního pobřeží přitahovaly vždy cestující z celé Evropy. Skryté skalnaté zálivy s průzračnou vodou, množstvím turistických cest a nepopsatelné panorama dělají z okolí malý ráj.

Tipy na výlet

V Porto de Sóller si zamilujete místní tradiční venkovskou atmosféru, která je ukryta za zdmi tohoto letoviska. Podnikněte některý ze zajímavých výletů do středisek La Calobra, Deia, Sant Elmu či do Illa sa Dragonera.

Vallemossa
Tato vesnice ve vysoko položeném zeleném údolí vděčí za svou slávu dvěma „nenáviděným cizincům“. Toto městečko bude navždy spojeno se jménem George Sandové, francouzské spisovatelky, pobývající zde v zimě 1838-39. Oblíbenější je zde u místních starousedlíků polský skladatel a klavírista Fryderyk Chopin (1810-49), který bydlel se Sandovou v klášteře Real Cartuja de Jesús de Nazaret. V "Chopinově cele" vedle hlavního nádvoří kláštera byla vytvořena některá z jeho děl a stále ještě tu mají klavír, na kterém skládal. Za vaší pozornost stojí klášter Real Cartzuja de Jesús de Nazaret.

Fornalutx
Horská vesnice nad přístavem Port de Sóller na pozadí vrcholku Puig Major získala již dvakrát první místo v soutěži o nejkrásnější španělskou vesnici. Z terasy baru Bellaviska je široký rozhled do údolí. Můžete absolvovat zhruba hodinový pěší výlet zahradami přes Biniaratx do Sólleru.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA