Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Cala Bona

Cala Bona - informace o letovisku

Cala Bona se nachází 65 km východně od letiště hlavního města Palmy de Mallorca. Cala Bona se nachází na ostrově Mallorca (Baleárské ostrovy) a sousedí s dalším významným letoviskem - Cala Millor. Díky tomu, že si toto letovisko dokázalo udržet původní tvář malé rybářské vesničky, nabízí mnohem příjemnější atmosféru, než je tomu u větších středisek. Cala Bona je ideálním místem pro rodinnou dovolenou. Pokud však zatoužíte po trochu rušnějším místě, můžete se vydat do Cala Millor, které je vzdáleno pouhých 15-20 minut.

V překladu Dobrá zátoka (Cala Bona) leží vedle letoviska Cala Millor. Jsou od sebe odděleny pouze nevysokým návrším, porostlým piniemi. Známé turistické středisko zde postupně vznikalo v letech 1960 – 1990 a poskytuje velmi dobré služby zvláště rodinám s dětmi. Dobře udržovaná pláž je zcela vzdálena dopravnímu ruchu.

Oblíbeným a praktickým dopravním prostředkem je malý vláček, který spojuje všechna zdejší letoviska. Malý sportovní přístav Puerto Cala Bona příjemně doplňuje zdejší prázdninovou atmosféru. Oblíbeným cílem výletů zejména pro rodiny s dětmi je Reserva Africana čili safari se zvířaty ve volném výběhu. Po parku se dá jezdit vypůjčeným autem i místním prohlídkovým autobusem.

Cala Bona, Cala Millor a Sa Coma jsou vhodnými místy pro ty, kteří chtějí strávit svoji dovolenou aktivně. K oblíbeným zábavám patří vodní sporty, vyjížďky na koních a kolech, hraní golfu (do vzdálenosti 15 kilometrů je 5 golfových hřišť).

Tipy na výlety

Palma de Mallorca
Hlavní město ostrova s atmosférou středomoří, dlouhou promenádou a katedrálou La Seu.

Valldemosa
Historické městečko s klášterem Catuja, kde nějakou dobu pobýval Frederyk Chopin a George Santová.

Projížďka z Palmy do Solléru
Příjemná projížďka vlakem napříč horským masivem s kouzelnými pohledy na okolní krajinu.

Sollér
Okouzlující městečko s nejstarší výbornou zmrzlinou na ostrově a historickou tramvají, která jej spojuje přístavem Costa Brava Mallorquina. Západní pobřeží ostrova se skalnatými útesy padajícími přímo do moře, malebnými vesničkami a olivovými háji.

Arta
Středověké městečko s křivolakými uličkami a malebným trhem, které je opevněno renovovanými hradbami.

Marienland
Ideální místo pro strávení příjemného dne, kde můžete hlédnout papouščí show, vidět cvičené delfíny nebo navštívit velké mořské akvárium se žraloky.

Mercart de L´Olivar
Rybí a zeleninový trh, který se koná každý den kromě neděle v hlavním městě.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA