Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Calas de Mallorca

Calas de Mallorca - informace o letovisku

Na skalnatém pobřeží v jednom z nejkrásnějších míst východní části ostrova Mallorca leží mezi městečky Porto Cristo a Porto Colom oblíbené prázdninové středisko Calas de Mallorca. Moderní prázdninové středisko Calas de Mallorca vzniklo v posledních letech. Toto oblíbené turistické centrum nabízí množství obchodů, barů, restaurací, kaváren i diskoték. Pobřeží je lemováno skalami a jsou zde nádherné zálivy s čistou průzračnou vodou.

Pobřeží jižně od města Portocristo se vyznačuje malými zátokami. Calas de Mallorca je uskupením do daleka se roztahujících hotelových komplexů. Není to proto letoviskem v pravém slova smyslu. Cala znamená "malá zátoka s pláží uzavřená mezi skalisky". Calas vytvářejí půvabné přírodní scenérie. V jednotlivých zátokách byly postaveny moderní hotely s rozlehlými zahradami a bohatým programem služeb.

Letovisko se nachází ve východní části ostrova („calas“ znamená zátoky). Pobřeží je skutečně protkáno řadou romantických zátok s malými plážemi, na některé z nich je přístup jen po úzkých stezkách nebo z moře. Samotné centrum letoviska je poměrně živé, je zde řada barů, restaurací a obchůdků. Sportovně vyžít se můžete například jízdou na kole nebo na koni. Středisko nabízí nejen sportovní aktivity (tenis, volejbal, basketbal, minigolf, jízda na koni, půjčování kol, vodní sporty, potápění), ale i bohatý večerní život.

Calas de Mallorca – za tímto názvem se skrývá asi dvacet úzkých zálivů mezi letovisky Porto Colom a Porto Cristo. Většina z nich je přístupná pouze z moře. Slepé odbočky od hlavní pobřežní silnice vedou jen k zátokám Magraner, Virgili, Bota, Soldat, Setri a Antena. V zátoce Cala Domingos najdete 230 metrů dlouhou písečnou pláž. Písečná pláž zátoky Cala Murada je pouze 30 metrů dlouhá a kromě hlavní sezóny často prázdná. Pěší putování od jedné zátoky k druhé vás uklidní a naplní bohatými dojmy.

Tip na výlet

Pravidelná autobusová linka spojuje Calas de Mallorca s deset kilometrů vzdáleným rybářským městečkem Porto Cristo, kde se nacházejí známé krápníkové jeskyně „Cuevas del Drach“ a mořské akvárium.

Exotic Park los Pájaros
V pěkně položeném ornitologickém parku o rozloze asi 500 tisíc metrů čtverečních kolem starého dvorce si můžete prohlédnout zhruba 200 druhů papoušků, jiných exotických ptáků a rostlin. Je zde i bar se stinnou terasou.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA