Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Sóller

Sóller - informace o letovisku

Sóller je městečko, jež prosperovalo z úrody olivovníkových hájů a sadů, které se prostírají na svazích Sierry Tramuntany. V 16. stol. směňovalo pomeranče a víno za francouzské zboží, a tak si dodnes udržuje lehký galský a měšťanský nádech.

K největším zajímavostem patří půvabná staromódní úzkorozchodná železnice a kuriózní dřevěné vagóny. Městské nádraží je na Placa d´Espanya a trať vede malebným úsekem mezi Palmou a rybářskou vesnicí Port de Sollér 5 km na západ. Port de Sóller je malebný přístav plný kaváren, restaurací a obchodů se suvenýry. Flotily člunů odtud vyplouvají na výlety do La Calobra, Deia, Sant Elmu a na Illa sa Dragonera.

Sollér leží v plochém údolí pod vysokými a rozeklanými výběžky pohoří Serra de Tramuntana. Jedná se o krásné místo s atraktivními starými budovami, svěžími zahradami a otevřenými náměstími. Hlavní náměstí Placa de la Constitución se nachází 100 m po svahu od nádraží. Lemují ho bary, restaurace a stojí tu radnice. Je zde i velký kostel Església Parroquial de San Bartolomé z 16. století s nádherným gotickým interiérem a s modernistickým průčelím. V etnografickém muzeu v Casa de Cultura je vystaven nábytek, keramika a kuchyňské náčiní z 18. a 19. století.

Tipy na výlety

Sollér je oblíbenou základnou pěších turistů, proto ve dne počítejte s větším množstvím návštěvníků. Pro cyklisty patří horský úsek mezi městy Andratx a Sóller k nejhezčím na ostrově.

Pro milovníky divokosti je průstup kaňonem říčky Pareis v centrálním mallorském pohoří Tramuntana výzvou a velkolepým zážitkem. Celá oblast tohoto fantastického kaňonu je v podstatě geologickou a biologickou rezervací. Cesta k výchozímu bodu túry ze Sólleru trvá autem celé dvě hodiny.

Valldemossa - Cartuja (kartuziánský klášter)
Dnešní podoba středověkého kláštera pochází z 18. století, stejně jako klášterní lékárna, která je mimořádně významnou památkou. Bývalé mnišské cely mají předzahrádky s výhledem do údolí. Zde strávili Fryderik Chopin a Georgie Sandová deštivou zimu na přelomu let 1838 a 1839. V současnosti se zde každoročně v červenci a v srpnu koná Chopinův festival. Zajímavý je také tiskařský lis z 15. století.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA