Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Inca

Inca - informace o letovisku

Inca je se svými 22 tisíci obyvateli třetím největším městem Mallorky. Inca je dynamické městečko, které se nachází v severní části ostrova Mallorca.  Je to centrum obchodu, řemesel, techniky, zemědělství a především dobrého jídla. Kožené výrobky jsou zde totiž hlavním průmyslovým artiklem.

Název města je mnohem starší než objevení Ameriky, nemá tedy s indiánskou civilizací nic společného. Z arabských dob se dodnes dochovaly ve městě známé čtvrteční trhy.  Živé město na poloviční cestě mezi Palmou de Mallorca a Alcúdií je „městem trhů“, které si nemůžete nechat ujít. V centru nás upoutá středověký kostel rekonstruovaný počátkem 20. st., za městem uvidíte středověký klášterní komplex.

Toto progresivní městečko vyniká krásou své architektury, kožedělným a obuvnickým průmyslem a znamenitou gastronomií. Inca je jedním z nejkrásnějších vnitrozemských středisek na Mallorce. Inca je proslulá i mnohými kulturními událostmi - od umění, zajímavých uměleckých expozic, divadelních her a koncertů až po pořádání literárních prezentace.

Stísněný, křivolaký půdorys města pochází z doby arabské nadvlády. Farní kostel Santa María la Mayors s velkolepou zvonicí stojí na základech Páteční mešity. Mimo dobu bohoslužeb si jej můžete prohlédnout jen zvenčí. K prohlídce interiérů zato zvou četné sklípky, bývalé vinné sklepy s obrovskými sudy, dřevěnými stoly, ručně psanými jídelními lístky s příslušnými místními druhy vín.

Tip na výlet

Soller a La Calobra
Jeden z nejzajímavějších výletů díky různorodosti krajiny a přírodních krás. Nížinatou částí ostrova se vydáte až k třetímu největšímu městu Inca, horskou přírodou pohoří Sierra de Tramontana přijedete až do údolí Lluc se stejnojmenným klášterem, ve kterém je přechovávána soška Panny Marie (Moreneta), patronky ostrova.

V malém muzeu v postranním křídle kláštera si můžete prohlédnout užitkové předměty ze tří století, hudební nástroje, kroje, mešní rouch, keramiku a nálezy z mallorské prehistorie. Kromě toho je zde umístěna stálá výstava katalánského malíře Colla Bardoleta. Odtud vede nejdobrodružnější silnice ostrova do La Calobry.

V přístavu La Calobra můžete využít volný čas k návštěvě kaňonu Torrente de Pareis, ke koupání či k občerstvení. Za příznivého počasí pokračuje výlet lodí do Soller. Při této plavbě je možné pozorovat a obdivovat krásy členitého pobřeží. Na zpáteční cestě autobusem navštívíte malebnou vesničku Valldemosa proslavenou mileneckým párem Chopin-Sandová.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA