Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Illetas

Illetas - informace o letovisku

Výhodou letoviska Illetas je blízkost centra hlavního města s jeho nepřebernou nabídkou zábavy, procházek a nákupních možností, stejně jako blízkost všech hlavních jachetních přístavů a klubů a golfových hřišť. Nejde o typickou turistickou oblast se soustředěním hotelů, ale spíše o předměstí hlavního města ostrova Palma de Mallorca, které má v Illetasi charakter elegantní vilové čtvrti.

V této části ostrova se proto nacházejí hlavně hotely vyšších kategorií, nabízející pro náročné hosty služby na vysoké úrovni. V těchto hotelech se také odehrávají setkání s kongresy na vysoké mezinárodní úrovni. Hotely jsou zde zvyklé vyjít vstříc přáním náročných návštěvníků. Leží zde i jedno z oficiálních sídel španělské královské rodiny, ve které již od své korunovace král Juan Carlos I. a jeho rozvětvená rodina každoročně tráví svou letní dovolenou.

Cala Major je záliv s písečnou pláží, zatímco Illetas leží na rozeklaném skalnatém pobřeží s malými zálivy s písečným vstupem do moře, tzv. Caletillas. Illetas je ryzí přímořské letovisko v bezprostřední blízkosti hlavního města se skalisky, malými písečnými zátokami a hotely, které patří k nejlepším na ostrově. Dva kilometry jižněji leží honosné letovisko Bendinat.

Tip na fakultativní výlet

Okruh kolem ostrova - (jednodenní)
Nížinatými oblastmi Mallorcy přijedete až do třetího největšího města na ostrově Inca, známého svou kožařskou výrobou. Hlavní část dne budete projíždět pohořím Sierra Tramontana, autobusem pojedete kolem kláštera Lluch s patronkou ostrova – černou madonou La Moreneta, pokračujete okolo nejvyššího vrcholu Puig Mayor a panoramatickou cestou sjedete až na severní pobřeží do přístavu Sa Calobra. Další čas můžete využít k procházce do kaňonu Torrente de Pareis. Dále se dá pokračovat lodí do přístavu Puerto de Soller.

Cestou zpět budete projíždět přes malebnou horskou vesničku Valldemosu. Ve Valldemosse můžete navštívit bývalý kartuziánský klášter, který proslavil milenecký pár ze začátku 19. století – Frederic Chopin a Georgie Sandová.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA