Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Can Picafort

Can Picafort - informace o letovisku

Městečko Can Picafort je vystavěné na 8 kilometrů dlouhé písečné pláži uprostřed zálivu Bahía de Alcudia. Původní rybářská vesnice s malebným přístavem se díky turistickému ruchu přeměnila na moderní mezinárodní letovisko.

Toto letovisko, během sezóny nesmírně živé, má rozlehlou bílou písečnou pláž. Je to v podstatě vesnice táhnoucí se 3 kilometry podél silnice. Na hlavní ulici Avenida Reina Sofia se tísní jeden bar vedle druhého, krčma na krčmě, obchůdek na obchůdku. Hotely, které tu většinou vyrostly po roce 1960, patří ke středním kategoriím. Jsou to hotely pro mladé lidi a rodiny s dětmi. Vedle zábavy, tenisových kurtů, jízdárny a možností pro de facto všechny vodní sporty je Can Picafort také místem dlouhých pláží a odpočinku.

Can Picafort je pláž patřící k venkovskému městu Santa Margalida. Je to letovisko se skutečně průkopnickými dějinami. První chatu na pláži postavil dřevorubec Jeroni Fuster, kterému přezdívali „Picafort“ („Prašť do toho). Jméno se přeneslo na jeho chatu a pak i na celou osadu, která vznikla během třiceti let.

Výletní cíle v okolí

Muro
Toto mallorské město leží jen pouhých 5 kilometrů směrem do vnitrozemí od rušného pobřeží Playa de Muro, sousedícího s plážemi letoviska Can Picafort. Za návštěvu zde stojí etnografické muzeum (Museo Etnológico) fundovaně uspořádané ve dvou podlažích reprezentativního měšťanského domu. Můžete si zde prohlédnout užitkové předměty venkovského a měšťanského prostředí 18. a 19. století.

Sa Pobla
Toto ovocnářské a zelinářské centrum Mallorky vám nenabídne žádné památky, ale venkované zde jsou zdvořilí a laskavě zdrženliví. Každoročně 16. ledna se zde koná tzv. „Revetla de Sant Antoni“ – vzrušující řádění čertů.

Zajímavá je i „Trobada dels pintors“, což je setkání malířů poslední neděli v listopadu. Schází se zde více než stovka mistrů štětce a barev, amatérů, profesionálů i jejich fanoušků.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA