Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Cala D´Or

Cala D´Or - informace o letovisku

Cala Mitjana, Cala Llonga, Cala d'Or, Cala Gran, Cala Esmeralda, Cala Azul, Cala Ferrera, Cala Serena, to všechno je dnes Cala d'Or (Zlatá zátoka), rozlehlé přímořské letovisko. Mnozí z těch, kdo se sem znovu a znovu vracejí, nazývají toto místo "Malá Ibiza".

„Zlatý záliv“ Cala D´Or leží na jihovýchodě ostrova a je vyhledávaným letoviskem, které má nově upravené pěší zóny s kavárnami, restauracemi a obchody. Převažují zde nízké bílé stavby v maurském a tradičním španělském stylu. Jsou zasazené do piniových hájů a kvetoucích zahrad a tak dobře zapadají do okolní krajiny. Poblíž centra se nachází také oblíbený mezinárodní jachtařský přístav.

Neopakovatelnou atmosféru mají vyjížďky na člunech podél malebného pobřeží s krásnými zálivy a malými zátokami s osamělými písečnými plážemi. Pláže v Cala d´Or a jeho okolí jsou situovány zejména v malých zátokách. Letovisko nabízí dobré podmínky pro windsurfing, vodní lyžování a potápění. Můžete zde hrát tenis a squash, nebo si vyjet na koni do okolí. Golfové hřiště je vzdáleno jen 8 km.

Příroda a okolí

Východní pobřeží Mallorcy přenese návštěvníky do úplně jiného světa, daleko od rušných kilometry dlouhých pláží a životem pulsujících turistických středisek, kterými se vyznačuje okolí hlavního města Palmy. Podél východního pobřeží se táhne pohoří Sierra Levante, které dosahuje jen asi 500 – 600 m nadmořské výšky. Z tohoto členitého terénu stéká spousta nepravidelných toků, vytvářejících řečiště zvaná torrente. Ty se vodou plní ale jen v případě, že v zimě delší dobu panuje silné deštivé počasí. V turistické sezóně jsou torrentes vyschlé. Jejich ústí do moře tvoří malebné zátoky, zvané calas a těch na východním pobřeží najdete nepřeberné množství.

Calas nabízejí typické koupání této části ostrova – většinou se jedná o malé pláže na konci zátoky mezi dvěma skalnatými břehy. Zátoky mají převážně písčité dno, ale okolí je členité a skalnaté, proto je zde i spousta podmořského života. Mezi nejkrásnější zátoky lze určitě počítat podmořskou přírodní rezervaci Cala Mandrago. Živým centrem této oblasti ostrova je právě letovisko Cala D´Or.

Tip na výlet

Nedaleký přírodní přístav Porto Cristo je navštěvován turisty z celého ostrova nejen pro malebnost zátoky, ve které se nachází, ale především kvůli krasovým „Dračím“ jeskyním Cuevas Drach s největším podzemním jezerem na světě či nedalekým jeskyním Hams s krápníky rostoucími v rozporu s přírodními zákony.

Mezi nejkrásnější zátoky v této oblasti patří i přírodní přístav Porto Colom a malá zátoka Cala Murada. Hustě zarostlý borovicový les obklopuje zátoku s křišťálově čistou vodou a zlatým pískem a spolu s velkými skálami vytváří krásnou krajinu.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Španělsko nejlevněji

V RUDOLF REISEN nabízíme zájezdy německých CK za nízké ceny a s vyšší kvalitou služeb, než u českých cestovek.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Na stránkách Španělsko.Světadíly.cz najdete vše o Španělsku. Vedle článků zde najdete informace o španělských destinacích, městech a památkách, tipy na zajímavé poznávací zájezdy, pobyty u moře, levné letenky a last minute zájezdy.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Itálie | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA